Vides aktīvistus satrauc, ka labības lauku miglošanai izmanto nezāļu indi

0 komentāri

Īsi pirms ražas novākšanas daļa Latvijas labības lauku tiek migloti ar glifosātu saturošiem līdzekļiem, no kuriem zināmākais ir Raundaps. Nezāles inde graudā šajā brīdī iekļūt nevarot.

Glifostātu var lietot tikai šādam te nokaltētam kultūraugam, un tas neko nevar nodarīt, nevar arī sabojāt produkciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lauksaimnieki par mītu sauc teikto, ka zemnieki ar Raundapa palīdzību taupa uz graudu kaltēšanu. Kaltēšana ar ķīmiju ir dārga un samazina ražu. Turklāt, ja uzlīst, graudi atkal ir slapji, bet dārgās ķīmijas efekts – zudis.

Lauksaimnieki glifosātu miglošanai izmantojot tikai akūtas nepieciešamības gadījumā, un bažu par tā kaitīgumu neesot, saka Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Mēs uzticamies zinātniekiem un laboratorijām, kas veic jebkurai darbīgai vielai šādas pārbaudes pasākumus un ciklus, tāpēc mums nav nekādu bažu, jo neviens jau nepieļaus, teiksim, kaut kādu vielu nonākšanu apritē, ja tā būs bīstama veselībai.

Glifosātu saturošie līdzekļi, kuri paredzēti nezāļu iznīcināšanai, nopērkami lielākajās tirdzniecības vietās. Glifosāta lietošanu kontrolē Valsts augu aizsardzības dienests. Vielu aizliegts lietot pirms grauda nogatavošanās, jo tad tā var būt kaitīga. Pērn veiktas simts pārbaudes, un to skaits ik gadu pieaug, apliecina Valsts augu aizsardzības dienesta pārstāvis.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas