Vides aktīvistus satrauc, ka labības lauku miglošanai izmanto nezāļu indi

0 komentāri

Īsi pirms ražas novākšanas daļa Latvijas labības lauku tiek migloti ar glifosātu saturošiem līdzekļiem, no kuriem zināmākais ir Raundaps. Nezāles inde graudā šajā brīdī iekļūt nevarot.

Glifostātu var lietot tikai šādam te nokaltētam kultūraugam, un tas neko nevar nodarīt, nevar arī sabojāt produkciju.

Lauksaimnieki par mītu sauc teikto, ka zemnieki ar Raundapa palīdzību taupa uz graudu kaltēšanu. Kaltēšana ar ķīmiju ir dārga un samazina ražu. Turklāt, ja uzlīst, graudi atkal ir slapji, bet dārgās ķīmijas efekts – zudis.

Lauksaimnieki glifosātu miglošanai izmantojot tikai akūtas nepieciešamības gadījumā, un bažu par tā kaitīgumu neesot, saka Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Mēs uzticamies zinātniekiem un laboratorijām, kas veic jebkurai darbīgai vielai šādas pārbaudes pasākumus un ciklus, tāpēc mums nav nekādu bažu, jo neviens jau nepieļaus, teiksim, kaut kādu vielu nonākšanu apritē, ja tā būs bīstama veselībai.

Glifosātu saturošie līdzekļi, kuri paredzēti nezāļu iznīcināšanai, nopērkami lielākajās tirdzniecības vietās. Glifosāta lietošanu kontrolē Valsts augu aizsardzības dienests. Vielu aizliegts lietot pirms grauda nogatavošanās, jo tad tā var būt kaitīga. Pērn veiktas simts pārbaudes, un to skaits ik gadu pieaug, apliecina Valsts augu aizsardzības dienesta pārstāvis.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas