VIDEO: ”taksisti” izvairās no čeku izsniegšanas un pasažierus ved par augstāko tarifu

0 komentāri

Lielākā daļa aptaujāto iedzīvotāju atzinuši, ka taksometru izsauc telefoniski, bet 11%, izmantojot mobilo aplikāciju. Tikai 4% taksometru ”ķer” uz ielas. 

Lielākā daļa aptaujāto atzīst, ka viņiem ir svarīga brauciena maksa. Daudzi rīdzinieki atzīst, ka viņiem apnikuši nelegālie taksometri, kuri nemitīgi cenšas apkrāpt pasažierus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ierastākās taksometru pulcēšanās vietas ir Nacionālā opera un balets, Stacijas pulkstenis un Brīvības pieminekļa apkaime. Rīdzinieki atklāj, ka atpazīst zināmākos zīmolus, bet iebraucējiem tajos orientēties ir grūti.

Foto

Stāsts ir par sarkanās krāsas taksometriem, kuri kā vien prot kopē vienu no Rīgas pazīstamākajām taksometru kompānijām. Sākot no pietiekami līdzīgas krāsas un beidzot ar uzlīmi uz automašīnas durvīm.

Uzmanīt pasažieru pārvadātājus, lai tie nekrāpjas, uzdots gan Rīgas pašvaldības policijai, gan Rīgas domes Satiksmes departamentam. Policisti skaidro, ka taksometri likumsargu redzes lokā nonākuši 1466 reizes. Lielākie pārkāpumi – ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana, vadītāja vizītkartes neesamība, čeku neizsniegšana.

Tikt galā ar krāpniekiem līdz šim gan nav izdevies.

TV3 raidījums Bez Tabu veic eksperimentu pie Laimas pulksteņa. Tur ir pāris vietas, par kurām taksometru firmas maksā. Bez Tabu novēro, ka, tiklīdz viena automašīna uzņem pasažieri un aizbrauc, viņa vietā iestājas kāds cits.

Eksperimenta ietvaros Bez Tabu izbrauc ar vairākiem pārvadātājiem, lai salīdzinātu tarifu atšķirību.

Eksperimenta rezultātā atklājas, ka čekus neviens taksometra vadītājs nesteidz dot, pasažieri tiek vesti pēc dārgākā tarifa un pamatīgi atšķiras nobrauktie kilometri.

Vairāk uzzini Bez Tabu!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas