VIDEO: spītējot lietum, lāpu gājienā vienojas tūkstošiem cilvēku

0 komentāri

Šovakar aizvadīts arī viens no valsts svētku vērienīgākajiem pasākumiem – lāpu gājiens, kurā piedalījās tūkstošiem cilvēku. Šīs ikgadējās akcijas mērķis ir stiprināt patriotismu un pateikties cilvēkiem, kuri izcīnīja valsts neatkarību.

Šogad atsevišķas nacionālistu organizācijas bija aicinājušas gājienā iestāties pret bēgļu uzņemšanu, tomēr gājiena rīkotāji uzskatīja, ka valsts svētki nav īstais laiks protestiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Leģendārā Līvu dziesma Dzimtā valoda bija signāls, ka pasākuma dalībniekiem jāaizsedz lāpas. Akcijas apmeklētāji stāsta, ka uz šo gājienu ieradušies gan patriotisku jūtu vadīti, gan tāpēc, lai redzētu tūkstošiem degošu lāpu vienkopus.

Spītējot lietum, arī šogad gājienu apmeklēja tūkstošiem cilvēku. Izmantojot pasākuma nacionālpatriotisko ievirzi, organizācijas Taisnīgums un Tēvijas sargi bija aicinājušas gājiena dalībniekus iestāties pret bēgļu uzņemšanu, par to izpelnoties gan Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, gan Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas nosodījumu.

Par spīti atsevišķu nacionālistisko organizāciju aicinājumiem, pret bēgļiem vērsti saukļi pasākumā neizskanēja. Gājiena rīkotāji, partija Nacionālā apvienība akcentēja, ka valsts svētki tomēr nav laiks protestiem.

Pasākuma galvenais mērķis ir godināt cilvēkus, kuri izcīnīja Latvija kā neatkarīgu valsti, un par to liecina arī pasākuma sauklis Latvija ir mūsu!

Lāpu gājiens sākās pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa, pēc tam cilvēki devās uz Daugavas krastmalu līdz Brīvības piemineklim.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas