VIDEO: Rīgā ar pilnu sparu sākas Dziesmu un deju svētku kopmēģinājumi

0 komentāri

Bērnu čalas, mēģinājumi un emocijas, kam līdzīgas neatrast – tā īsumā raksturojama gaidāmā jūlija nedēļa Rīgā, kad šeit sabrauks 38 tūkstoši skolēnu Dziesmu un deju svētku dalībnieku. Taču jau šajās dienās Rīgā sākušies pirmie mēģinājumi, un tā vien šķiet – bērni nemaz neskumst par vasaras pavadīšanu treniņos.  

Dziesmu un deju svētki sākušies! Vismaz šiem mazajiem dancotājiem, kuri Ķīpsalas hallē piedalās mēģinājumos. Top deju lielkoncerts Te mēs esam.

Ķīpsalā šodien ieradās autobuss pēc autobusa, vezdami satrauktos dejotājus, kuru čalas pasniedzējas spēja pārkliegt vien ar pūlēm. Vairumam šie ir pirmie Dziesmu un Deju svētki, tāpēc arī emocijas plūst pāri malām.

Mūsdienīgajā uzvedumā piedalīsies 1700 dejotāju, bet lieluzņēmumā Daugavas stadionā dejos turpat 17 tūkstoši! Šis gads pulcē rekordlielu skaitu bērnu un jauniešu – 38 tūkstošus. Tas ir lielākais dalībnieku skaits visā svētku vēsturē. Tāpēc arī organizatori neslēpj, ka ir ne mazāk satraukušies kā paši bērni. 

Deju lielkoncerta mākslinieciskā vadītāja atceras karstumu, kas valdīja pirms pieciem gadiem, un cer, ka šogad jūlijs dejotājiem būs labvēlīgāks, reizē gan atzīstot – ja jāizvēlas starp karstumu un lietu, tad karstums tomēr ir vieglāk pārciešams.

Dziesmu un deju svētki Rīgā norisināsies no 6. līdz 12. jūlijam, kulmināciju sasniedzot svētdienas vakarā ar noslēguma koncertu Mežaparkā – Manā dziesmā Tu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas