VIDEO: Rasnačs atzīst, ka juridiskais atzinums ir pakārtots politiskajai ideoloģijai

0 komentāri

Vairākas ar cilvēktiesību ievērošanu saistītas nevalstiskās organizācijas un biedrības vēlas prasīt tieslietu ministra Dzintara Rasnača atkāpšanos no amata. Viņa nevēlēšanās ratificēt starptautisko konvenciju par vardarbības novēršanu pret sievietēm pirmdien, 9. maijā, eskalējās ar jaunu spēku.

Konvencijas analīze tika veikta ārpakalpojumā. Cenu aptaujai tika izvēlēta juriste Baiba Rudevska, kura vēl pirms uzrunāšanas bija publiski paudusi pieņēmumu, ka līdz ar konvencijas parakstīšanu, kas nosoda vardarbību pret sievietēm, Latvijai nāktos pasargāt arī transpersonas un transseksuālus cilvēkus. Tā kā šis ir pretrunā ar tieslietu ministra Dzintara Rasnača un viņa partijas Nacionālā Apvienība politisko ideoloģiju, tad cenu aptaujā par juridiskās analīzes veikšanu tika pieaicināta Rudevska, jo viņas uzskati sakrītot ar ministra politisko uzstādījumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tas pirmdien izsauca pamatīgu sašutumu nevalstiskajās organizācijās, kas tagad vēlas tieslietu ministra Dzintara Rasnača demisiju.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs norāda: “Ministriju kompetencē ir piemeklēt, meklēt atzinumu sniedzējus un atzinumus sagatavot”.

Video:

Plašāk par konfliktu un tieslietu ministra demisijas pieprasījumu LNT Ziņās plkst. 20.00!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas