VIDEO: mūzikas un mākslas skolotāji sašutuši par topošo pedagogu atalgojuma modeli

0 komentāri

Mākslas un mūzikas skolu pedagogiem atalgojums līdz šim tika rasts Kultūras ministrijas budžetā. Ministrija norāda, ka tai nav līdzekļu, lai līdzīgi kā citiem pedagogiem no 1. septembra algas celtu arī šo skolu skolotājiem. Līdz ar to, kamēr citiem atalgojums pieaugs, viņiem paliks līdzšinējais.

Pāvula Jurjāna mūzikas skolas audzēkņi gatavojas eksāmeniem. Mūzika šeit pedagogiem ir dzīvesveids, un viņi bieži vien nemaz skaļi nav domājuši par to, kā būtu, ja arī uz viņiem tiktu attiecināti topošās jaunās pedagogu atalgojuma reformas noteikumi.

Sitaminstrumentu spēles skolotājs Māris Vēriņš LNT Ziņām norāda: “Cik es esmu pa ausu galam dzirdējis, viņi ir tik miglaini, neteiksim murgaini, visi tie jaunie samaksas, ka es nemaz necenšos attiecināt uz mūsu nozari, jo viņi jau tajā nozarē ir pilnīgi nesaprotami”.

Tomēr viņš ir pārliecināts, ka par katru darbu ir jāsaņem pienācīgs atalgojums un pašreizējais jaunos profesionāļus uz skolu nevilina.

“Tas ir pilnīgi vienalga, kur es strādāju – vai es strādāju 30 bērniem, vai es strādāju ar vienu bērnu, ja tas darbs ir vajadzīgs, tad par viņu samaksājiet tik, lai es te atrastos. Man jau līdz pensijai nav tālu, un es par to īpaši nesatraucos, bet nu jaunie nestrādās, jaunie nestrādās par tādu naudu,” teic Vēriņš.

Tikmēr daudz bažīgāks ir Pāvula Jurjāna mūzikas skolas direktors Viesturs Mežgailis. Viņš neizslēdz, ka kāds no skolas pedagogiem pēc 1. septembra varētu dot priekšroku darbam vispārējā izglītības skolā, jo tur samaksa par zemāko likmi pieaugs līdz 680 eiro, bet te paliks vecā – 420 eiro.

“Viennozīmīgi atlīdzība arī šobrīd nekādā gadījumā nav motivējoša, kāpēc strādāt. Jebkurš zemapziņā noteikti ir piedomājis pie tā, ka viņam tā atlīdzība varētu tikt palielināta līdzīgi, kā tas notiek, jo tā sistēma jau tomēr tiek uztverta kā viens veselums, no kura netiek izcelts viens atsevišķas posms ārā,” stāsta Mežgailis.

Arī Kultūras ministrijā LNT Ziņām norādīja, ka pedagogiem atalgojums ir jānosaka pēc vienotiem principiem un kultūrizglītības nozares skolās strādājošos pedagogus nedrīkst nostādīt sliktākos apstākļos. Tomēr tam nepieciešamie nepilni četri miljoni eiro nozares iekšienē neesot atrodami.

Kultūras ministrijas paspārnē ir 14 kultūrizglītības skolas un divas pašvaldību skolas, kurām ministrija ir dibinātāja. Skolēnu skaits tajās – pretēji demogrāfijas rādītājiem – turpina pieaugt.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas