VIDEO: melnajiem stārķiem izšķīlušies divi mazuļi

0 komentāri

Ar tiešsaistes kameru aprīkotajā melnā stārķa ligzdā aizvadītajā nedēļas nogalē izšķīlušies divi putnēni, liecina portāla Dabasdati.lv publiskotā informācija.

Pirmais stārķēns izšķīlies naktī no sestdienas uz svētdienu, bet otrs – svētdienas rītā. Kopumā melnā stārķa mātīte šogad izdējusi četras olas.

Lai gan ligzda vairākas reizes piedzīvojusi jūras ērgļa uzbrukumus, šogad tos izdevies veiksmīgi atvairīt. Pērn divas no četrām olām aizgāja bojā. Pārējās divas tika veiksmīgi izperētas, un mazuļi arī tika izaudzināti.

Šogad ar tiešsaistes kameru palīdzību var novērot to pašu melno stārķu ligzdu, kurai kamera tika uzstādīta pagājušajā gadā. Ligzda atrodas Zemgales mežos, nelielas upītes krastā, kādā vecā ozolā. Melnais stārķis Eiropā ir reti sastopams, tāpēc šī putnu suga ir īpaši aizsargājama. Latvijā pēdējos 20 gados melno stārķu skaits samazinājies vairāk nekā par pusi.

Video: Dabasdati.lv

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas