VIDEO: Lielbritānijā mītošie poļi šokēti par uzbrukumiem un dzīvo bailēs

1 komentārs

Pret Lielbritānijā dzīvojošajiem imigrantiem, tostarp latviešiem, vērstā naida runa un neiecietības izpausmes netiks paciestas. Tā paziņojusi britu valdība, reaģējot uz vēl nepieredzēti naidīgu attieksmi pret viesstrādniekiem, kas uzliesmojusi pēc izstāšanās referenduma. Šis temats otrdien tika aktualizēts arī Saeimā.

Vēsturiskais britu balsojums par Eiropas Savienības pamešanu ir ne vien sašķēlis Lielbritāniju, bet arī vairojis neiecietību pret iebraucējiem. Kā pirmdien stāstījām LNT ziņās, pēkšņi pēc referenduma ik dienas imigrantiem sabiedriskās vietās un arī iebraucēju bērniem skolās tiek teikts – krāmē mantas un pazūdi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latviešu viesstrādnieki stāsta, ka pat kolēģi, ar kuriem bijušas gadiem ilgas draudzīgas attiecības, tagad atļaujas izteikt aizskarošas piezīmes.

Lielbritānijā mītošie poļi šokēti par uzbrukumiem un dzīvo bailēs

Tā, piemēram, ar rupju uzrakstu uz Poļu kultūras asociācijas ēkas durvīm viņiem likts pamest valsti. Tikušas arī dalītas kartītes ar uzrakstu – “vairs nekādu parazītu”. Poļi saka, – esam šokēti un dzīvojam bailēs.

Kā norāda poļu mākslas galerijas īpašniece Joanna Ciečanovska, “poļi ir pārbijušies, jo nekad neko tādu nav piedzīvojuši Londonā. Es šeit dzīvoju jau gadiem ilgi un nekad iepriekš neesmu saskārusies ar rasismu šajā valstī. Tas patiešām ir šokējoši”.

Video

Pēcreferenduma gaisotnē uzliesmojušais rasisms un naida noziegumi šodien tika aktualizēti arī Saeimā. Uzrunājot Eiropas lietu komisijas deputātus, britu diplomātiskās misijas vadītājs Latvijā Tims Kollijs uzsvēra, ka britu valdība šādu attieksmi necietīs.

“Mutiski paustā vardarbība un uzbrukumi Lielbritānijā dzīvojošajām minoritātēm, mani personīgi ir sadusmojuši un liek izjust kaunu par tādu uzvedību. To ir nosodījušas visas galvenās politiskās partijas Lielbritānijā. Un premjerministrs ļoti skaidri vakar parlamentā uzsvēra, ka Lielbritānijas valdība šādu uzvedību necietīs,” pauž Kollijs.

Tikmēr ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs norāda – Latvija sagaida, ka britu varasiestādes efektīvi reaģēs uz naida runas vai rasisma izpausmēm, kā to ir solījis britu premjers Deivids Kamerons.

“Mēs kopā ar pārējām Eiropas Savienības valstīm darīsim visu, lai mūsu cilvēki nekādā veidā neciestu diskrimināciju. Bet es gribētu arī atzinīgi vērtēt to reakciju, kāda vakar jau izskanēja Lielbritānijas parlamentā no Lielbritānijas premjerministra puses, kurš ļoti skaidri nosodīja un solīja darīt visu, lai šāda veida incidenti šo cilvēku dzīvi neietekmētu. Mēs uzmanīgi sekojam līdzi. Mēs reaģēsim,” norāda Rinkēvičs.

Naida runa Lielbritānijā ir sodāms noziegums, tāpēc visiem tiek ieteikts vērsties policijā. Britu prese vēsta, ka policijā saņemto iesniegumu skaits par naida noziegumiem kopš referenduma ir palielinājies par 57%.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Николай Скалин
    0

    Николай Скалин

    Как сами относились к русским то и получили от британцев..

    03.07.2016 20:28

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas