VIDEO: kādus buramvārdus latvieši lieto ikdienā?

0 komentāri

Latvijā ir savākti aptuveni 54 000 buramvārdi. To krājums ik gadu tiek papildināts par vēl apmēram 100 līdz 200 teksta vienībām.

Izrādās, daudzus no buramvārdiem cilvēki lieto arī ikdienā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kādus buramvārdus latvieši lieto ikdienišķās sarunās, nemaz nepievēršot tam īpašu uzmanību? Par to video stāsta filoloģijas zinātņu doktors, buramvārdu pētnieks Aigars Lielbārdis.

Video

Plašāk par latviešu buramvārdiem – LNT raidījumā 900 sekundes otrdien plkst. 6.30!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas