VIDEO: Bērziņš nesteidz Valsts prezidentu portretu galeriju papildināt ar savējo

0 komentāri

Bijušais Valsts prezidents Andris Bērziņš nesteidz ievērot tradīciju un amatu atstājušo Valsts prezidentu portretu galeriju papildināt ar savējo. Tā liecina viņa teiktais ekskluzīvā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes.

Oficiālie portreti līdz šim izveidoti visiem atjaunotās Latvijas prezidentiem un arī pirmskara Latvijas valsts galvām. Gunta Ulmaņa un Vairas Vīķes-Freibergas portretus gleznojis Miervaldis Polis, bet Valda Zatlera portretu – Ritums Ivanovs. Valsts prezidenta kancelejas rīcībā ir arī Roberta Muža 1995. gadā gleznotie Jāņa Čakstes, Gustava Zemgala, Alberta Kvieša un Kārļa Ulmaņa portreti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Nekur jau nav teikts, ka pirmajā gadā jāuztaisa tas portrets,” norādīja Bērziņš, atbildot uz jautājumu par tradīciju veidot portretu. Viņš teica, ka nav domājis par to, kurš varētu būt mākslinieks, un atzina, ka īsti pat nezina, vai tas ir atkarīgs no viņa.

Vaicāts, vai par to nav interesējies, Bērziņš atbildēja noliedzoši un smejoties piebilda: “Es vēl dzīvot taisos.”

Arī Zatlera gadījumā mākslinieks tika meklēts teju gadu. Līguma vērtība, ieskaitot nodokļus, toreiz bija 5000 latu (ap 7100 eiro). Savukārt gan Ulmaņa, gan Vīķes-Freibergas portreti tika atklāti viņu pēdējā prezidentūras dienā.

Bērziņš amatu atstāja 2015. gada jūlija sākumā, nododot pienākumus pašreizējam Valsts prezidentam Raimondam Vējonim.

Video:

Foto! Ekskluzīvi kadri – 900 sekundes viesojas pie eksprezidenta Andra Bērziņa

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas