VIDEO! Arheologi krastmalā atklāj 300 gadus vecu bastionu

0 komentāri

Arheologi 11. Novembra krastmalā netālu no dzelzceļa pārvada atklājuši vecāko no līdz šim zināmajiem Rīgas nocietinājuma fragmentiem.

Viena no transporta joslām 11. krasmalā ir slēgta kopš pagājušā gada decembra. tur zem asfalta seguma tika atrasti 17. gadsimta Mārstaļu bastiona fragmenti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Arheologi šajā objektā veikuši trīs mēnešus ilgu izpēti. Ir zināms, ka Mārstaļu bastions būvēts Zviedru laikos.

Arheoloģe Ilze Reinfelde stāsta, ka šajā laikā Rīgas mūrim bijuši 10 šāda tipa bastioni. Gar Daugavas krastu šis jau ir trešais atrastais bastiona fragments. Līdz šim vislabāk saglabājies bija Triangola bastions, bet Mārstāļu bastions ir vecākais – tam ir vairāk nekā trīs simti gadu.

Foto:

Video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas