VID jaunā ēka; Milzu izmaksas valstij un nesakārtota infrastruktūra

0 komentāri

Jaunās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ēkas Talejas ielā, Rīgā, nomas maksa un komunālie pakalpojumi izmaksās krietni vairāk nekā iepriekš maksāts par 14 VID objektu uzturēšanu. Darbinieki, kuriem jaunajā ēkā jāstrādā, uz to jau pārvākušies. Tikmēr infrastruktūra ap miljoniem vērto ēku vēl joprojām līdz galam nav sakārtota.

77 miljonus eiro vērtās VID ēkas noma un uzturēšana ik gadu valstij izmaksās vēl desmit miljonus eiro. To šodien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijai atklāja VID vadība. Šī summa divas reizes pārsniedz to, kas iepriekš maksāta par 14 VID objektu uzturēšanu. Tā esot liela, bet ne visu varot mērīt naudā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Samazināt septiņus miljonus eiro dārgo nomas maksu, kas veido lauvas tiesu no izdevumiem, esot jau par vēlu. Nomas maksu nosakot nekustamā īpašuma buma laikā slēgts līgums.

Tikmēr problēmas sagādā arī sarežģītā piekļuve ēkai. Patlaban īsākais ceļš no sabiedriskā transporta pieturvietas uz ēku ved pa uzbērtu taciņu, kas atrodas uz privātīpašnieka zemes. Parlamentārieši satraukušies, ka taciņu kādu dienu var aizšķērsot žogs. Valsts nekustamie īpašumi mierina, ka tas nenotikšot.

Džentlmeņa dotam vārdam netic Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītāja.

LNT Ziņu sastaptie cilvēki nesūdzas, ka viņiem līdz VID ēkai jāmēro kājām pa uzbērtu taciņu aptuveni puskilometrs. Tomēr tiklīdz piemin lietainu laiku vai sniegu, attieksme mainās.

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītāja sola nākamnedēļ kopā ar kolēģiem iepazīties ar jauno VID ēku klātienē. Tikmēr dienests un nekustamie īpašumi gaida, ka Rīgas dome līdz ziemai pildīs solījumu un gar ielas malu tiks izbūvēta apgaismota gājēju ietve.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas