VID atklāj pārkāpumus 52 augļu un dārzeņu tirdzniecības vietās

0 komentāri
VID atklāj pārkāpumus 52 augļu un dārzeņu tirdzniecības vietās
FOTO: LETA

Valsts ieņēmumu dienests (VID) turpina pastiprināti kontrolēt augļu un dārzeņu tirdzniecības vietas un tirgus. Šī gada augusta pirmajās trijās nedēļās VID konstatējis pārkāpumus visās 52 pārbaudēs, kas tika veiktas Latvijas tirgos, kā arī citās  augļu un dārzeņu tirdzniecības. Pārbaužu rezultātā tika pieņemti lēmumi administratīvo pārkāpuma lietās un konfiscēti 539 kg augļi un ogas, kā arī  80 kg dažādu dārzeņu. 

VID šī gada augusta pirmajās trijās nedēļās veica  pavisam 52 pārbaudes Latvijas tirgos, kā arī citās  augļu un dārzeņu tirdzniecības vietās:  Liepājā,  Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī, Jēkabpilī, Cēsīs, Balvos un Rīgā.  Visās veiktajās pārbaudēs VID konstatējis pārkāpumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šobrīd 11 fiziskām personām ir uzsākta lietvedība par nereģistrētas saimnieciskās darbības veikšanu,  jo pārbaudes brīdī personas apliecināja, ka tirgo iepirkto lauksaimniecības produkciju. Savukārt 12 gadījumos pārdevēji nevarēja  uzrādīt preču izcelsmes dokumentus un pameta  tirdzniecības vietu.

Pārbaužu rezultātā tika pieņemti lēmumi administratīvo pārkāpuma lietās un konfiscēti 539 kg augļu un ogu, kā arī  80 kg dažādu dārzeņu. Konfiscētie dārzeņi, augļi un ogas nodoti Rīgas pašvaldības uzņēmumam SIA “Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs”.

Konstatēts, ka vairākos gadījumos  pārbaudes brīdī fiziskās personas realizēja iepirktu preci, bet nebija reģistrējušās VID kā saimnieciskās darbības veicējas, nebija  uzstādīti elektroniskie kases aparāti, saimnieciskās darbības veicējs par pirkumu izsniedza darījuma  apliecinošu  dokumentu – kvīti, kas nav reģistrēta VID, pārdevēji nevarēja  uzrādīt pavaddokumentu uzskaites reģistru. Vairumā gadījumu netika uzrādīti preču izcelsmi apliecinoši dokumenti, tādām precēm kā kabači, bietes, sīpoli, kartupeļi, cūku pupas, sviesta pupas, burkāni u.c.

Pārbaudes liecina, ka šobrīd  Latvijas tirgos tiek  realizēts ievērojams  daudzums  gan  Latvijā pašu audzēto, gan no kaimiņu valstīm Lietuvas un Polijas ievesto dārzeņu. Nereti arī Latvijas tirgotāji pārdod no kaimiņvalstīm ievestu preci, uzdodot to par pašu izaudzētu, proti, tirgojas ar iepirktiem dārzeņiem un dārzeņiem, kam izcelsme ir nezināma.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas