VID atklāj pārkāpumus 52 augļu un dārzeņu tirdzniecības vietās

0 komentāri

Valsts ieņēmumu dienests (VID) turpina pastiprināti kontrolēt augļu un dārzeņu tirdzniecības vietas un tirgus. Šī gada augusta pirmajās trijās nedēļās VID konstatējis pārkāpumus visās 52 pārbaudēs, kas tika veiktas Latvijas tirgos, kā arī citās  augļu un dārzeņu tirdzniecības. Pārbaužu rezultātā tika pieņemti lēmumi administratīvo pārkāpuma lietās un konfiscēti 539 kg augļi un ogas, kā arī  80 kg dažādu dārzeņu. 

VID šī gada augusta pirmajās trijās nedēļās veica  pavisam 52 pārbaudes Latvijas tirgos, kā arī citās  augļu un dārzeņu tirdzniecības vietās:  Liepājā,  Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī, Jēkabpilī, Cēsīs, Balvos un Rīgā.  Visās veiktajās pārbaudēs VID konstatējis pārkāpumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šobrīd 11 fiziskām personām ir uzsākta lietvedība par nereģistrētas saimnieciskās darbības veikšanu,  jo pārbaudes brīdī personas apliecināja, ka tirgo iepirkto lauksaimniecības produkciju. Savukārt 12 gadījumos pārdevēji nevarēja  uzrādīt preču izcelsmes dokumentus un pameta  tirdzniecības vietu.

Pārbaužu rezultātā tika pieņemti lēmumi administratīvo pārkāpuma lietās un konfiscēti 539 kg augļu un ogu, kā arī  80 kg dažādu dārzeņu. Konfiscētie dārzeņi, augļi un ogas nodoti Rīgas pašvaldības uzņēmumam SIA “Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs”.

Konstatēts, ka vairākos gadījumos  pārbaudes brīdī fiziskās personas realizēja iepirktu preci, bet nebija reģistrējušās VID kā saimnieciskās darbības veicējas, nebija  uzstādīti elektroniskie kases aparāti, saimnieciskās darbības veicējs par pirkumu izsniedza darījuma  apliecinošu  dokumentu – kvīti, kas nav reģistrēta VID, pārdevēji nevarēja  uzrādīt pavaddokumentu uzskaites reģistru. Vairumā gadījumu netika uzrādīti preču izcelsmi apliecinoši dokumenti, tādām precēm kā kabači, bietes, sīpoli, kartupeļi, cūku pupas, sviesta pupas, burkāni u.c.

Pārbaudes liecina, ka šobrīd  Latvijas tirgos tiek  realizēts ievērojams  daudzums  gan  Latvijā pašu audzēto, gan no kaimiņu valstīm Lietuvas un Polijas ievesto dārzeņu. Nereti arī Latvijas tirgotāji pārdod no kaimiņvalstīm ievestu preci, uzdodot to par pašu izaudzētu, proti, tirgojas ar iepirktiem dārzeņiem un dārzeņiem, kam izcelsme ir nezināma.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas