VID atklāj krāpšanos ar kases aparātiem! Veiktas 15 kratīšanas dzīvesvietās, birojos un automobiļos

1 komentārs
VID atklāj krāpšanos ar kases aparātiem! Veiktas 15 kratīšanas dzīvesvietās, birojos un automobiļos
FOTO: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde, veicot 15 kratīšanas Rīgā un Rīgas apkārtnē, apturēja kārtējā noziedzīgā grupējuma darbību, kas darbojās sabiedriskās ēdināšanas sektorā un veica nelikumīgas manipulācijas ar kases aparātu datiem.

Noziedzīgo darbību rezultātā valsts budžetam nodarīti zaudējumi gandrīz 206 tūkstošu eiro apmērā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Veicot izmeklēšanas un operatīvās darbības, VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji apturēja organizētu personu grupu, kas laika posmā no 2014. gada marta līdz šā gada augustam, veicot manipulācijas ar kases aparātiem, izvairījās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas, tādējādi radot valsts budžetam zaudējumus lielā apmērā.

Minētā kriminālprocesa ietvaros VID Finanšu policijas pārvaldes izmeklētāji kopumā veica 15 kratīšanas Rīgā un Rīgas apkārtnē organizētās grupas dalībnieku dzīvesvietās, birojos un automobiļos.

Vienā no kratīšanām tika piesaistīti arī VID Muitas policijas pārvaldes resursi. Kriminālprocesa izmeklēšanas ietvaros kratīšanu laikā izņemtajiem priekšmetiem tiks veikta apskate, kas ļaus iegūt jaunus pierādījumus un apstiprināt jau esošos.

Noziedzīgais grupējums, izmantojot īpaši izstrādātu programmatūru, veica pretlikumīgas darbības ar elektroniskajiem kases aparātiem.

Tā rezultātā diviem sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem radās iespēja samazināt ar nodokli apliekamo ienākumu bāzi jeb samazināt faktiskos saimnieciskajā darbībā gūtos ieņēmumus un iegūt neuzskaitītus skaidras naudas līdzekļus, kas tika izmantoti dažādu izdevumu segšanai, kā arī “aplokšņu algu” izmaksai darbiniekiem.

To apstiprināja kratīšanu laikā konstatētie algu saraksti, kuros bija atspoguļota informācija par jau izmaksāto un plānoto “aplokšņu algu” apmēru.

Noziedzīgo darbību veikšanu atbalstīja kāds informācijas tehnoloģiju nozari pārstāvošs uzņēmums, kas nodrošināja datubāzes uzturēšanu, kurā atradās informācija par visiem faktiski veiktajiem minēto divu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu darījumiem.

Kopumā noziedzīgo grupējumu veidoja trīs reāli strādājoši uzņēmumi un vairākas fiziskas personas ar savstarpēji sadalītiem pienākumiem. Par aizdomās turētām atzītas trīs personas, un tām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Uzsāktajā kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, un plašāka informācija izmeklēšanas interesēs šobrīd netiek sniegta.

1 komentārs

TOP komentāri

  • mirstīgais
    +1

    mirstīgais

    Nesteidzieties ar vārdu nosaukšanu,varbūt vēl padalīsies,varbūt atradīsies gali JĒKABA ielā!

    16.11.2015 10:38

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas