VID atklāj jaunas krāpšanas shēmas

0 komentāri

Valsts ieņēmumu dienests šodien atklāja pārsteidzošas nianses par to, kā pēdējā laikā sākuši darboties naudas atmazgātāji. Daļu no izkrāptajiem miljoniem shēmu autori pavērsuši pret pašiem policijas izmeklētājiem, kas apgrūtina krāpniecības atklāšanu.

Pēdējie valsts ieņēmumu dienesta atklātie vērienīgie nodokļu nemaksātāju un naudas “atmazgātāju” grupējumi ir līdzīgi daudziem citiem iepriekš atklātajiem, tomēr spējuši pārsteigt izmeklētājus ar jaunām niansēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

VID ģenerāldirektores vietnieks Kaspars Čerņeckis LNT ziņām pastāstīja, ka noziedzīgi iegūtie līdzekļi gan no kontrabandas precēm, gan no naudas atmazgāšanas, izvairīšanās lietām arvien vairāk tiek ieguldīti, lai slēptu noziegumus. Izmantojot nelikumīgas metodes tiek pētīts tiesībssargājošo iestāžu darbs.

Naudas atmazgāšanas shēmu ideju ģeneratori ir ar augstāko izglītība un pat zinātniskiem grādiem, tie strādājuši pie jaunu, arvien grūtāk atklājamu shēmu radīšanas. Policija uzzinājusi, ka krāpnieki izglītojušies, izmantojot pat VID organizētos kursus un seminārus.

Vismaz 20 miljonus eiro valstij zaudējumus nodarījušas divas nupat atklātās krāpnieciskās shēmas. Jau aizturētas desmit personas, izmeklēšana turpinās. Satraucošākais signāls abos gadījumos ir tas, ka pirmajā lietā ir iesaistīts viens no lielākajiem metālapstrādes uzņēmumiem, otrajā – viens no lielajiem būvniecības nozarē strādājošajiem.

Saistībā ar shēmu, kurā iesaistīts metālapstrādes uzņēmums, kratīšanas veiktas Jūrmalas domes pārstāvja Māra Dzenīša dzīvesvietā. Neoficiāli izskanējis, ka otrajā shēmā iesaistīts būvniecības uzņēmumu Moduls Rīga un tā viens no līdzīpašniekiem uzņēmējs Māris Martinsons. Cīņa ar ēnu ekonomiku šā gada pirmajos sešos mēnešos sekmējusi kopējo nodokļu ieņēmumu pieaugumu par 5%. Gadā

VID turpina strādāt pie vairākām izmaiņām likumos, lai sekmētu nodokļu ieņēmumu pieaugumu, piemēram, rosina aplikt ar ienākumu nodokli biedrības un nodibinājumus, kas nodarbojas ar komercdarbību. Turpinās darbs pie aplokšņu algu izskaušanas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas