Vēža ārstēšanai izmantos Latvijā izgudrotas zāles

0 komentāri

ASV Pārtikas un zāļu administrācija izsniegusi atļauju izmantot medicīnā jaunas zāles pret vēzi, kuru darbīgā viela izgudrota un sintezēta Latvijā.

Organiskās sintēzes institūta direktors Ivars Kalviņš norāda, ka Latvijai tas ir vēsturisks notikums, jo šāda atļauja Latvijā izgudrotām zālēm piešķirta pirmo reizi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Zāles paredzētas vēža ārstēšanai. Pagaidām to efektivitāte pierādīta vienai vēža formai. Kalviņš norāda, ka līdz ar saņemto reģistrāciju ir noslēdzies 13 gadus ilgs šo zāļu izstrādes cikls no idejas līdz aptiekas plauktam.

Jāpiebilst, ka vienas zāļu vielas izstrāde pasaulē vidēji izmaksā vismaz vienu miljardu ASV dolāru.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas