Veselības ministrija veic izmaiņas narkotisko un psihotropo vielu sarakstos

0 komentāri

Šodien, 19.augustā, Ministru kabineta sēdē apstiprināti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka Latvijā kontrolējamās narkotiskās un psihotropās vielas.Līdz ar minētajiem papildinājumiem tiks kavēts narkotisko un psihotropo vielu piedāvājums un pieprasījuma pieaugums Latvijā.

Ar minētajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos iekļautas jaunas psihoaktīvo vielu ģenēriskās grupas, kā arī papildinātas līdz šim kontrolei pakļautās vielu grupas. Grozījumi tika izstrādāti, lai pakļautu kontrolei gan apritē līdz šim konstatētas vielas, gan arī virkni tās vielas, kas potenciāli varētu tikt sintezētas no jauna ar paredzamu psihoaktīvo iedarbību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

2013.gada sākumā narkotisko un psihotropo vielu apritē stājās spēkā t.s. ģenēriskā sistēma, līdz ar kuru tika aizliegtas jauno psihoaktīvo vielu populārāko ķīmisko grupu pamatformulas, kas ļauj ierobežot visu vielu, kas ietilpst šajās ķīmiskajās grupās, apriti.

Šobrīd nav izslēgta pilnīgi jaunu vielu sintezēšana, tādēļ veikti grozījumi, ieviešot mehānismu, kā ātri aizliegt potenciāli bīstamu vielu legālu apriti līdz brīdim, kad viela tiek iekļauta kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu sarakstā.

Ar minētajiem grozījumiem Slimību profilakses un kontroles centram ir dotas tiesības noteikt pagaidu aizliegumu uz laiku līdz 12 mēnešiem vielām, kas var radīt veselībai līdzvērtīgus draudus, kā kontrolei pakļautās narkotiskās vai psihotropās vielas.

Lēmums par pagaidu aizliegumu tiek balstīts uz tiesu ekspertīzes atzinumu vai informāciju no ārstniecības iestādēm, profilakses centriem, datiem no pētījumiem par vielu lietošanu un sekām, kā arī informāciju par situāciju citās Eiropas valstīs.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas