Veselības ministrija par Dāvja gadījumu: Ne visos gadījumos Eiropas medicīna var palīdzēt

0 komentāri

Ne visos gadījumos Latvijas un Eiropas medicīna spēj palīdzēt slimniekiem, pierāda nesenais slimā puisēna Dāvja gadījums, kuram ārstēties bija jādodas uz ASV, atzina Veselības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš.

Viņš sacīja, ka konkrētajā gadījumā sarežģījumi nodrošināt puisēnam finansējumu ārstēšanai radās tieši tādēļ, ka Dāvis ārstēties jāsūta uz ASV. Būtiska atšķirība ir tā, ka ES valstīs par ārstēšanās pakalpojumiem var norēķināties ar pēcapmaksu, kamēr ASV prasa priekšapmaksu. Dažādu noteikumu un kārtības dēļ Latvija un ES kopumā nav gatava īsā laikā savākt un nodrošināt slimniekiem tik apjomīgus līdzekļus, kādi nepieciešami, piemēram, Dāvja gadījumā, skaidroja R. Muciņš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jau ziņojām, ka deviņus gadus mazajam puisēnam Dāvim nepieciešami vairāki simti tūkstoši sarežģītai operācijai, ko veikt var ASV, Filadelfijā. Dāvja ārstēšanai iedzīvotāji saziedoja vairāk nekā 241 tūkstoti eiro, bet valsts novirzīs 100 tūkstošus eiro. Ziedojumu vākšana tika sākta pēc tam, kad Nacionālais veselības dienests zēnam atteica finansiālu atbalstu. Tas radīja plašas diskusijas sabiedrībā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas