Vērienīga adrešu reforma Rīgā! Mēneša laikā plānots nomainīt 1 000 adreses

0 komentāri

Rīgā šobrīd turpinās vērienīga adrešu reforma. Adreses nomainītas jau 6 000 īpašumu, bet iecerēts, ka adreses tiks mainītas vēl tikpat daudzām ēkām.

Dmitrijs ar Jekaterinu īrē dzīvokli Sarkandaugavā, Sliežu ielā, un tam jau maijā mainīsies adrese – garā māja dalās divās daļās un nu tagad būs katrai savs numurs.

Jaunais pāris šo maiņu atbalsta, jo nedomā, ka operatīvajiem dienestiem vai takšiem tas sagādās problēmas.

Foto

Šobrīd adrešu maiņa notiek Jaunciema, Sarkandaugavas, Mīlgrāvja apkaimēs. Šodien noslēdzas publiskā apspriešana un mēneša laikā plānots nomainīt 1 000 adreses.

Apsaimniekotāji šobrīd katrā mājā, kur ir plānots nomainīt adresi, informāciju par šo ieceri izvieto kāpņu telpās un pie mājas ārdurvīm. Iedzīvotājiem nevajadzētu satraukties, ka, piemēram, pastnieks nezinās viņu jauno adresi.

Virknei pašvaldības un valsts uzņēmumiem ir noslēgts līgums ar Valsts Zemes dienestu un Adrešu reģistru, un tie korekcijas savās datu bāzēs ievieš paši. Starp šīm iestādēm ir arī Latvijas pasts, tāpēc pastniekiem būtu jāpiegādā visi adresētie sūtījumi.

Lasīt informāciju par iespējamo adreses maiņu svarīgi arī tāpēc, ka iedzīvotāji var publiskās apspriešanas laikā izteikt savu viedokli. Turklāt gadījumā, ja ir pamatoti iebildumi, panākt adreses maiņas atcelšanu. Divu gadu laikā kopš ilgst adrešu reforma, tas ir noticis 20 reizes.

Divu gadu laikā Rīgā ir nomainītas 5 000 adreses. Tuvāko trīs gadu laikā adreses tiks mainītas vēl tikpat daudzām ēkām. Pārdaugavā adrešu maiņa praktiski ir pabeigta.

Vasaras sākumā adrešu reforma skars Juglu, Berģus, Bukultu apkaimi. Šobrīd vairs neesot arī gadījumu, kad iedzīvotāji nav zinājuši, ka viņu mājai ir mainīta adrese, kā tas bijis reformas sākumā.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas