Vējonis: Mūsu atmiņās vienmēr paliks Grinberga ieguldījums latviešu estrādes mākslā

0 komentāri

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis izteicis visdziļāko līdzjūtību izcilā latviešu estrādes dziedātāja Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera Ojāra Grinberga ģimenei un talanta cienītājiem.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

Izsaku visdziļāko līdzjūtību izcilā latviešu estrādes dziedātāja, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera Ojāra Grinberga ģimenei un talanta cienītājiem, viņu mūžībā aizvadot. Mūsu atmiņās vienmēr paliks Ojāra Grinberga ieguldījums latviešu estrādes mākslā, viņa neatkārtojamais balss tembrs un izpildītās leģendārās dziesmas.

Jau vēstījām, ka piektdien, 22. aprīlī, mūžībā aizgājis pašmāju leģendārais estrādes dziedātājs Ojārs Grinbergs.

Grinbergs dzimis 1942. gada 19. novembrī un, iegūstot vidējo tehnisko izglītību, sācis strādāt rūpnīcā Stars par virpotāju. Savas mūziķa gaitas viņš sācis, darbojoties pašdarbības ansamblī, un dziedājis restorānā Tallina. 1963. gadā viņš kopā ar Jāni Zirni izveidoja ansambli Zvaigznīte, tajā pavadīja arī dienestu armijā, 1966. gadā uzvarot Liepājas dzintarā. Savukārt kopā ar Raimondu Paulu Grinbergs strādājis Rīgas estrādes orķestrī.No 1973. gada Grinbergs sācis dziedāt filharmonijas ansamblī duetā ar Margaritu Vilcāni, dziedājis Ulda Stabulnieka dziesmas.Viņa izpildītās dziesmas divas reizes uzvarējušas Mikrofona dziesmu aptaujā: Dziesma nenosalst 1969.gadā un Teic, kur zeme tā (kopā ar Noru Bumbieri, Margaritu Vilcāni un Viktoru Lapčenoku) 1971.gadā.

2007. gadā mūziķis saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikā.

2013. gadā Grinbergs kļuvis par Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiras kavalieri.

No 1995. gada viņš strādājis privātā mūzikas skolā Alūksnes pusē, tajā pašā gadā kļuvis par Rezakas Mūzikas ģimnāzijas direktoru.

1995. gadā Grinbergs bijis arī 6. Saeimas deputātu.

 

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas