Vējonis: Mūsu atmiņās vienmēr paliks Grinberga ieguldījums latviešu estrādes mākslā

0 komentāri

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis izteicis visdziļāko līdzjūtību izcilā latviešu estrādes dziedātāja Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera Ojāra Grinberga ģimenei un talanta cienītājiem.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

Izsaku visdziļāko līdzjūtību izcilā latviešu estrādes dziedātāja, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliera Ojāra Grinberga ģimenei un talanta cienītājiem, viņu mūžībā aizvadot. Mūsu atmiņās vienmēr paliks Ojāra Grinberga ieguldījums latviešu estrādes mākslā, viņa neatkārtojamais balss tembrs un izpildītās leģendārās dziesmas.

Jau vēstījām, ka piektdien, 22. aprīlī, mūžībā aizgājis pašmāju leģendārais estrādes dziedātājs Ojārs Grinbergs.

Grinbergs dzimis 1942. gada 19. novembrī un, iegūstot vidējo tehnisko izglītību, sācis strādāt rūpnīcā Stars par virpotāju. Savas mūziķa gaitas viņš sācis, darbojoties pašdarbības ansamblī, un dziedājis restorānā Tallina. 1963. gadā viņš kopā ar Jāni Zirni izveidoja ansambli Zvaigznīte, tajā pavadīja arī dienestu armijā, 1966. gadā uzvarot Liepājas dzintarā. Savukārt kopā ar Raimondu Paulu Grinbergs strādājis Rīgas estrādes orķestrī.No 1973. gada Grinbergs sācis dziedāt filharmonijas ansamblī duetā ar Margaritu Vilcāni, dziedājis Ulda Stabulnieka dziesmas.Viņa izpildītās dziesmas divas reizes uzvarējušas Mikrofona dziesmu aptaujā: Dziesma nenosalst 1969.gadā un Teic, kur zeme tā (kopā ar Noru Bumbieri, Margaritu Vilcāni un Viktoru Lapčenoku) 1971.gadā.

2007. gadā mūziķis saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikā.

2013. gadā Grinbergs kļuvis par Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiras kavalieri.

No 1995. gada viņš strādājis privātā mūzikas skolā Alūksnes pusē, tajā pašā gadā kļuvis par Rezakas Mūzikas ģimnāzijas direktoru.

1995. gadā Grinbergs bijis arī 6. Saeimas deputātu.

 

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas