Vējonis: Militārā apdraudējuma līmenis Latvijā ir zems

0 komentāri

Par spīti notikumiem Ukrainā, ieviestajām sankcijām un aizliegumiem Eiropas Savienībā (ES), kā arī dažādu neidenficējamu lidaparātu un kuģu biežu parādīšanos Baltijas valstu pierobežā, pastiprināti tiek plānotas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) apmācības rudens sezonā. Tādā veidā tiks saglabāts šī brīža stabilais un zemais militārā apdraudējuma līmenis Latvijā, žurnālistiem preses brīfingā pavēstīja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (Zaļo un zemnieku savienība).

Īpašas mācības notiks septembra sākumā pa divām fāzēm gan Vācijā, gan Latvijā, kur piedalīsies arī dažādi lidaparāti. Notiks vismaz piecas dažāda mēroga mācības Latvijas teritorijā, kurās NBS tiks trenēti kritiskās infrastruktūras aizsardzībai ārkārtas situācijās. Šīs mācības notiks kopā ar ASV armijas pārstāvjiem no Mičiganas. Savukārt no 11. septembra desmit cilvēki piedalīsies arī mācībās Ukrainā. Vējonis gan piebilda, ka mācības nenotiks kara darbības zonā un karavīriem apdraudējuma nebūs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

NBS apmācību rīkošanai veltīta liela uzmanība, jo zināms, ka Baltijas valstu pierobežā aktivizējušies neindetificēti lidaparāti, pārvietojoties valstu robežu neitrālajā teritorijā. Tāpat pēdējā laikā neitrālajos ūdeņos parādījušies dažādas klases kuģi – gan kara kuģi, gan izlūkkuģi un zemūdenes. Tāpat notiek Krievijas neplānotās mācības netālu no Latvijas robežas, kur, iesaistot trieciendivīziju, notiek aptuveni 3000 karavīru mācības, kā ieņemt nezināmu teritoriju. Tiek trenēti uzbrukuma scenāriji, kas apliecina to, ka Krievija tādējādi demonstrē savu agresivitāti un spēku.

“Tomēr sabiedrībai jāzina, ka jebkurā situācijā, pat ja tā ir neidentificējama lidmašīna vai kuģis, gan Nacionālie bruņotie spēki, gan NATO spēki vienmēr ir reaģējuši, un mēs esam gatavi jebkurā situācijā adekvāti rīkoties un reaģēt”, uzsvēra Vējonis.

Skaidrs, ka visvairāk satraukumu rada situācija, kas šobrīd notiek Ukrainā. “Tuvākajās nedēļās mēs varēsim redzēt, kā šī situācija varētu atrisināties. Šobrīd Ukrainas armija gūst pirmās reālās uzvaras pār seperātistiem, taču izšķirošas būs tālākās nedēļas. Vai Ukrainas armija gūs reālu uzvaru pār seperātistiem, vai arī tiks atrasti jauni mehānismi, kādā veidā tiks pastiprināta Krievijas seperātistu darbība,” stāstīja aizsardzības ministrs.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas