Vējonis: Latvijai nav plāna, kā risināt tautsaimniecības krīzes

0 komentāri

Latvijai nav tautsaimniecības mobilizācijas plāna, kā risināt lielas problēmas – piemēram, elektrības vai pārtikas trūkumu, LNT raidījumā ”900 sekundes” pauda aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis:
Ja mums pēkšņi vajag lielus tehnikas apjomus vai lielus pārtikas apjomus krīzes situāciju risināšanai– mums nav tautsaimniecības mobilizācijas plāna.

To, ka Latvija nav gatava nepieciešamības gadījumā mobilizēt tautsaimniecību, apliecināja traģēdija Zolitūdē, pauda ministrs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ukrainas krīzes kontekstā Latvija ir pastiprinājusi sadarbību starp aizsardzības un valsts iekšējām struktūrām, taču patlaban trauslākā ir Latvijas iekšējā drošība. Proti, Latvijā pašreiz ir daudz problēmu – Āfrikas cūku mēris, Krievijas ieviestās sankcijas, kas orientētas uz lauksaimniecību. R. Vējonis skaidroja, ka sankciju radītās problēmas varētu radīt neapmierinātību ar valsts darbu, tādējādi valsti vājinot.

Ārēju militāru draudu patalban Latvijai nav, taču bažas rada notiekošās Krievijas militārās mācības pierobežā.

Foto: LETA

Foto: LETA

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis:
Neapšaubāmi, ka intensīvās mācības, kas notiek, piemēram, Pleskavā, kur trenējas uz nepazīstamas teritorijas ieņemšanu, rada bažas. Ir skaidrs, ka šīs mācības nozīmē iebrukuma taktikas trenēšanu. Helikopteru bāze, kurā trenējas Krievu militāristi, atrodas 27 kilometrus no Latvijas robežas.

Latvijai jābūt gatavai predarbībai, tādēļ jūrā tiks ieviestas intensīvas mācības un kontrole. “Esam pabeiguši jūras telpas novērošanas sistēmu, ko saslēgsim vienotā tīklā ar Lietuvas tīklu,” norādīja R. Vējonis.

Runājot par situāciju Ukrainā, aizsardzības ministrs norādīja, ka Ukrainas armija patlaban ir mobilizējusies un sāk gūt uzvaras. Šis būs “izšķiršanās brīdis Ukrainas teritorijā”, kas noteiks, vai Ukraina būs spējīga sakaut separātistus. Tas atstās ietekmi uz Eiropas, Baltijas drošību, pauda ministrs.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas