Vecrīgas naktsklubos notiek rasu diskriminācija, secina tiesībsargs

1 komentārs

Vecrīgas klubos notikusi diskriminācija etniskās piederības vai rases dēļ. Tā savā gada ziņojumā secina tiesībsargs Juris Jansons, izvērtējot pērn LNT Ziņu veikto eksperimentu.

Viens klubs par notikušo jau atvainojies un sola laboties, bet otrs – ar Tiesībsarga biroju sadarbojas kūtri.

Par to, ka Rīgā ir klubi, kuru durvis ārvalstniekiem ir slēgtas, pērn eksperimentā kopā ar Āzijas izcelsmes Lielbritānijas pilsoņiem pārliecinājās LNT raidījums TOP 10.

Aizbildinoties, ka notiek privāts pasākums, Latvijā studējošos jauniešus klubā Just neielaida.

Tikmēr LNT TOP 10 žurnālists eksperimenta laikā tika klubā bez problēmām.

Otrs klubs, kas ārvalstu studentu skatījumā bija ar sliktu slavu – Coyote Fly. Šajā vietā jaunieši varētu iekļūt, bet tikai šķiroties no krietnas naudas summas.

Viena no eksperimenta dalībniecēm – Stradiņa universitātes studente Sohini – par šiem gadījumiem vērsās Tiesībsarga birojā. Izvērtējot nemontētu LNT video, Tiesībsarga birojs konstatējis, ka klubos notikusi ārvalstu studentu diskriminācija, un tas ir arī norādīts tiesībsarga gada ziņojumā.

Par spīti pārliecinošajiem pierādījumiem, bārs Just apzinātu ārvalstnieku diskriminēšanu nav atzinis, taču vienlaikus klubs atvainojies studentei, kura par izklaides vietas rīcību vērsās Tiesībsarga birojā.

Kluba menedžeris Gints Zentelis nosūtījis klubā neielaistajai studentei atvainošanās vēstuli, kurā sola laboties.

LNT Ziņām kluba Just menedžeris gan nekādus komentārus par tiesībsarga atzinumu nesniedza.

Savukārt klubs Coyote Fly par ārvalstnieku diskrimināciju nav pat atvainojies un ar Tiesībsarga biroju nesadarbojas.

Tiesībsarga birojā norāda, ka vienīgais veids, kā mazināt diskrimināciju klubos, ir par šādiem gadījumiem ziņot.

Turklāt diskriminācija etniskās piederības vai rases dēļ ir Patērētāju tiesību aizsardzības likuma pārkāpums, par ko tiesā ir iespējams piedzīt kompensāciju.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Bārts Simpsons
    0

    Bārts Simpsons

    uzkatu ka tas ir tikai un vienīgi pilnīgi normāli kad klubs rūpējas par saviem apmeklētājiem, nevis es eju iedzert aliņu un paklusīties mūziku un visu laiku sēžu stresā kuram nu zarnas pilnas ar trotilu piebāzstas.

    23.02.2016 11:08

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas