Vecrīgā vairāki vēsturiski nami avārijas stāvoklī

0 komentāri

Vairākas vēsturiski svarīgas ēkas Vecrīgā, piemēram, izstāžu zāle Arsenāls, kas ir arhitektūras piemineklis, ir ļoti sliktā, pat avārijas stāvoklī esošas mājas.

Mājas Jaunielā, Miesnieku ielā, Pils laukumā, kur ir māja ar nosaukumu Licejs – kopā astoņi vēstures pieminekļi – prasa tūlītēju risinājumu. Šodien ēkas apsekos Vidi degradējošu būvju komisijas eksperti, lai domātu, ko darīt turpmāk.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Daudziem namiem bojātas fasādes un to pamati. Daļai pat pamatu līmenī sienās redzamas plaisas, kas liecina par pamatu nevienmērīgu sēšanos.

Daļai ēku apmetums drūp, kas apdraud garāmgājēju drošību. Vairāki šie Latvijas vēsturei būtiskie nami pieder privātīpašniekiem, bet dažādu iemeslu dēļ viņi neveic rekonstrukcijas.

Liela daļa ēku būvētas laikā no 13. līdz 16. gadsimtam, un tās ir liecības par tā laika Rīgu un Latvijas vēsturi.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas