Vangažos atgriezušās padomju laikos populārās lidmodeļu sacensības

0 komentāri

Patlaban Vangažos notiek Eiropas čempionāta posms lidmodeļu gaisa cīņās. Vangažos lidmodeļu sacensības tiek rīkotas vēsturiski – padomju laikos Vangažos šāda veida sacensības tika organizētas regulāri.

Eiropas čempionāta posms paralēli notiek divās valstīs Latvijā un Lietuvā. Motoru dūkoņa vēl būs dzirdama trīs dienu garumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šo sacensību noteikumi ir visai sarežģīti – tiek ņemts vērā laiks un meistarība, taču pats būtiskākais – jānocērt pretinieka lidmašīnai piestiprinātā lente. Tāpat jābūt uzmanīgiem un nedrīkst pieļaut, ka tas notiek ar paša lidmodeli.

Kad nelielās lidmašīnas jau ir gaisā, liela nozīme ir taktikai, stāsta dalībnieki. Vai minēto lenti cirst uzreiz, saņemot vienreizēju punktu skaitu, vai pa gabaliem, saņemot punktus vairākkārt – tas atkarīgs no paša dalībnieka izplānotās taktikas. Sacensību laikā, atkarībā no meistarības, parasti tiek sadauzīti 2-10 modeļi.

Ikdienas dzīvē sacensību dalībnieki visbiežāk darbojas tehniskajās nozarēs.

 

 

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas