Valsts svētkos publiskots filmas Dvēseļu putenis pirmais vizuālais materiāls

0 komentāri

Valsts svētkos publiskots filmas Dvēseļu putenis pirmais videomateriāls, kas dod ieskatu latviešu tautai nozīmīgā Aleksandra Grīna romāna ekranizācijā. Iespaidīgajos kadros redzama jauna puiša pirmā pieredze karā.

Filmas režisors Dzintars Dreibergs atklāja, ka filmas uzņemšana vēl nav sākusies. Pirmais vizuālais materiāls veidots, lai sniegtu priekšstatu par filmas ieceri un palīdzētu vērienīgajam vēstures projektam piesaistīt partnerus un investīcijas.

Šie iespaidīgie kadri ir filmēti pavasarī – Ādažu poligonā. Režisora Dzintara Dreiberga un operatora Valda Celmiņa vadībā filmēšanā iesaistīta liela komanda – jaunsargi, Nacionālo bruņoto spēku karavīri, aktieri un specefektu speciālisti.

Rezultātā tapušais pusotru minūti garais reklāmas video pagaidām ir vienīgais uzfilmētais materiāls.

Režisors stāsta, ka Brāļu kapi ir vieta, kur smelties iedvesmu filmai. Šeit atdusas tie drosminieki, kuri atdeva dzīvības par savu sapni – Latvijas valsti.

Viņš iecerējis, ka filma Dvēseļu putenis, kas taps pēc Aleksandra Grīna tāda paša nosaukuma romāna motīviem, attēlos galvenā varoņa pieredzi Pirmajā pasaules karā aizvedot līdz apziņai par neatkarīgas valsts ideju.

Pirmais vizuālais materiāls veidots, lai sniegtu priekšstatu par filmas ieceri un palīdzētu vērienīgajam vēstures projektam piesaistīt partnerus un investīcijas. Pagaidām naudas filmas uzņemšanai nav. Režisors cer, ka izdosies saņemt līdzekļus no valsts budžeta.

Saeimā jau ilgstoši notiek karstas debates jautājumā par valsts naudas piešķiršanu filmas uzņemšanai. Režisors cer, ka valsts naudu piešķirs un Dvēseļu puteņa pirmizrāde notiks Latvijas simtgadē.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas