Valsts nav izlēmusi, vai turpmāk piešķirs naudu par bērniem, kuriem nav vietas pašvaldību bērnudārzos

0 komentāri

Privātie bērnudārzi ir neziņā, vai arī turpmāk par bērniem, kuriem nav vietas pašvaldību bērnudārzos, finansiālu atbalstu vecākiem sniegs gan valsts, gan pašvaldība. Atbildīgās ministrijas sola izvērtēt, vai valsts atbalsts līdz šim bijis efektīvs un rindas bērnudārzos tiešām ir mazinājušās.

Tikai pēc tam tiks lemts, vai valsts šim nolūkam naudu piešķirs arī turpmāk un kur to ņemt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, līdz šā gada beigām par katru bērnu, kurš sasniedzis pusotra gada vecumu un kuram nav vietas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, valsts pašvaldībām novirza līdz 142 eiro mēnesī. Šī kārtība tika noteikta, lai mazinātu rindas bērnudārzos, un tika noteikta uz konkrētu termiņu – tagad tas tuvojas beigām, bet darbs pie jaunas izmaksu aprēķināšanas kārtības nav uzsākts.

Pašvaldības atzīst, ka rindas bērnudārzos samazinājušās tikai daļēji, tāpēc līdzšinējā finansēšanas kārtība būtu jāturpina. Pretējā gadījumā cietēji būšot vecāki, kuriem var nākties par bērnudārzu maksāt vairāk.

Šonedēļ par to diskutēja iesaistīto ministriju pārstāvji, taču risinājums tā arī netika atrasts, jo ierēdņi atbildību veļ viens uz otru.

Taču Finanšu ministrija uzskata, ka finansējums jārod Pašvaldību lietu vai Izglītības ministrijas makos.

Atbildīgās ministrijas sola izvērtēt līdzšinējos programmas rezultātus, lai saprastu, vai tā bijusi efektīva un rindas bērnudārzos ir mazinājušās. Tikai pēc tam tikšot lemts, vai programmu turpināt un kur rast finansējumu. Ministrijas skaidrību par šo lietu sola tuvāko mēnešu laikā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas