Valsts iestādes ietaupītu 1,4 miljonus eiro, sūtot 90% dokumentu elektroniski

2 komentāri

Valsts iestādes ietaupītu vairāk nekā miljonu eiro, ja lielāko daļu dokumentu sūtītu elektroniski. Pie šādiem aprēķiniem nonākts valsts un pašvaldību e -pārvaldes mērījumā Latvijas e-indekss.

Šāds pētījums veikts otro reizi un analizē, cik efektīvi ierēdniecības izmanto e-pārvaldes iespējas. Secinājums – ar katru gadu šajā jomā vērojams progress.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvijas e-indekss izvērtē e-vidi visās 119 pašvaldībās un 102 valsts iestādēs, proti, mēra, kuras ierēdniecības efektīvi izmanto digitālās priekšrocības un var rādīt priekšzīmi citām.

Mērījumā secināts, ka ieguvumi var būt reāls ietaupījums, piemēram, valsts ietaupītu 1,4 miljonus eiro, ja lauvas tiesu dokumentu sūtītu elektroniski.
Aprēķināts, ka papīra dokumentu sūtīšana maksā teju divus eiro, bet elektroniskā veidā izmaksas ir 37 centi. Tiek norādīts, ka e-vide ne tikai ļauj ietaupīt, bet arī atvieglot saziņu ar iedzīvotājiem.

Mērījumā pēta vairākus aspektus, piemēram, datoru brīvpieejamību pašvaldībās, publisko bezvadu interneta nodrošinājumu, mājaslapu funkcionalitāti. Pēdējā sadaļā pašvaldībām gan ir kur augt.

Aizvien ir pašvaldības, kuru mājaslapās nav pieejamas veidlapu sagataves. Cilvēkam jāraksta iesniegums, un tas nozīmē, ka viņam pašam ir jādomā, kā to darīt. Tā vietā, lai ievietotu gatavu sagatavi mājaslapā.

Gada laikā arī palielinājies to pašvaldību skaits, kam ir profils vismaz vienā sociālajā tīklā. Par populārāko kļuvusi mikroblogošanas vietne Twitter, otrais iecienītākais sociālais tīkls ir Facebook, bet 54 pašvaldības izmanto arī vietnes Youtube sniegtos pakalpojumus.

2 komentāri

TOP komentāri

  • SO.
    +1

    SO.

    Un cik ietaupitu, ja slēgtu daudzos birokrātu iestādijumus- ja optimizētu ne tikai skolas un slimnīcas, bet pārvalžu un padomju aparātus?

    25.02.2016 06:49

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas