Valstij visdārgāk izmaksā eksprezidentes Vīķes-Freibergas uzturēšana; tad seko Ulmanis un Zatlers

23 komentāri

Brīdī, kad prezidenta amata krēslā sēdās Andris Bērziņš, likumdošana paredzēja virkni ekstras eksprezidentiem. Bērziņš ierosināja veikt izmaiņas likumā un svītrot punktu, ka bijušais prezidents jānodrošina ar dzīvokli, tā vietā tika paaugstināts pensijas apmērs. Sākotnējo 50% vietā Bērziņš un nākamie eksprezidenti mēnesī saņems 85% no prezidenta algas.

Iepriekš eksprezidenti saņēma:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
 • ikmēneša pensiju 50 procentu apmērā no Valsts prezidenta mēneša atalgojuma;
 • lietošanā vienu valsts dzīvokli;
 • lietošanā vienu automašīnu;
 • sekretāru.

Prezidents mēnesī saņem nedaudz vairāk kā 3 tūkstošus eiro. Savukārt katrs eksprezidents gadā saņem aptuveni 25 tūkstošus eiro lielu pensiju.

Guntis Ulmanis un Vaira Vīķe-Freiberga dzīvo valsts nodrošinātā dzīvoklī pilsētas centrā, kur Brīvības piemineklis ir rokas stiepiena attālumā. Abi eksprezidenti dzīvo 236 kvadrātmetru lielos piecistabu dzīvokļos. Ja Ulmaņa dzīvokļa izdevumi sasniedz 15 tūkstošus eiro gadā, tad Vairas Vīķes-Freibergas dzīvoklis “apēd” 74 tūkstošus eiro gadā.

Zatlera dzīvoklis pagājušajā gadā izmaksāja aptuveni 25 tūkstošus eiro. Atšķirīgi ir arī izdevumi par automašīnām. Gunta Ulmaņa vizināšanās ar nomātu 2011. gada Audi A8 pērn izmaksāja nepilnus 30 tūkstošus eiro, turpretī Vīķei-Freibergai iegādātais Mercedes Benz gadā “apēda” 3 tūkstošus eiro. Savukārt Valda Zatlera spēkratā ielieta degviela 16 tūkstošu eiro vērtībā.

Apkopojot informāciju, atklājas, ka dārgākā ir Vaira Vīķe-Freiberga, kuras likumisko vajadzību apmierināšanai tērēti vairāk nekā 120 tūkstoši eiro. Otrajā vietā ierindojas Ulmanis ar 84 tūkstošiem, savukārt trešajā vietā ir Zatlers ar 81 tūkstoti eiro.

Pašreizējā prezidenta pilnvaras beigsies pēc mēneša, kad tiks atklāts, kādas ekstras Bērziņš izmantos.

 

23 komentāri

TOP komentāri

 • es
  +16

  es

  pietiekami liela pensija,visu var paši apmaksāt

  12.03.2017 22:13

 • Velta Kociņa
  +15

  Velta Kociņa

  Tādos apstākļos nav grūti runāt par patriotismu.Vai tiešām šī apetīte nebūtu jāierobežo ,ņemot vērā finansu stāvokli valstī?

  04.06.2015 07:28

 • Lelde
  +14

  Lelde

  Ja tik lielas pensijas tad paši arī var visu vomaksāt,kauna nav nemaz,likumus izdod sev izdevīgus.

  12.03.2017 22:27

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas