Valstij nav līdzekļu, lai palīdzētu izglītotiem jauniešiem atgriezties Latvijā

1 komentārs

Jau divus gadus darbojas viena neliela, taču veiksmīga tā saucamā reemigrācijas plāna sastāvdaļa. Lai ārvalstīs studējošos jauniešus mudinātu atgriezties Latvijā, pirms pāris gadiem tika sākta īpaša programma ”Darbs valsts pārvaldē”, piedāvājot jauniešiem strādāt dažādās valsts iestādēs. Šis plāns esot labi izdevies, taču, iespējams, neturpināsies, jo programmai vairs nav atvēlēti līdzekļi.

Pievilina ar darba iespējām

Piedāvājot ārvalstīs studējošiem latviešiem darbu valsts institūcijās, pērn dažādās iestādēs strādāt sāka seši jaunieši. No tiem trīs pēc stažēšanās gada, par ko saņēma aptuveni tūkstošs eiro uz rokas, izvēlējās turpināt iesākto. Arī Kristaps Kalns, pat neraugoties uz algas samazinājumu, izvēlējās palikt darbā Valsts administrācijas skolā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Mani pamudināja palikt konkrētie pienākumi, kas jāveic vēl pusotru gadu – apjomīga informācijas sistēmas izstrāde. Tas ir liels profesionālais izaicinājums, saredzu kā lielu projektu, kur vēlāk būtu gan gandarījuma sajūta, gan papildus iegūtas zināšanas.

Šogad, izmantojot programmu, Latvijā strādāt sākuši septiņi jaunieši. Agnesi Lāci, kura studējusi migrācijas un integrācijas jautājumus Turcijā un Nīderlandē, Latvijā atgriezties pamudināja tieši piedāvātā vakance.

Tad, kad es pieteicos programmai un man piedāvāja darba vietu Sabiedrības integrācijas fondā, sapratu, kas tas ir tieši tas, ko gribu darīt. Šajā gadījumā par atalgojumu es pat pārāk nedomāju. Piemēram, par to, kā es risināšu sadzīves jautājumus un tamlīdzīgi. Mani aizrāva tieši iespēja strādāt ar jautājumiem, ko esmu tik ilgi studējusi un kas mani visvairāk interesē.

Iesāka, bet neturpinās?

Saeimas deputāti, kas šodien iztaujāja jauniešus par viņu atgriešanās pieredzi, ir vienisprātis – programma sevi ir attaisnojusi. To pat varētu paplašināt, iesaistot uzņēmējus un privāto sektoru. Taču, tā kā reemigrācijas plāna atbalsta pasākumi jau šogad beidzas, liela iespējamība, ka arī šo programmu nāksies slēgt. Ilmārs Latkovskis norāda:

Mums ir jārunā tālāk gan ar premjeru, gan Ekonomikas ministriju, kas līdz šim bija atbildīga par reemigrācijas politiku. Šobrīd mēs pat īsti nezinām, kas ar reemigrācijas plānu kā tādu notiks tālāk. Bet skaidrs, ka šis ir viens ļoti vajadzīgs projekts, ļoti negribētos, ka tas paliek pusratā.

Finansējums, lai arī 2017.gadā jauniešu reemigrācijas programma darbotos, nav piešķirts.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Nu re
    +1

    Nu re

    Atņem kalvīšiem, šķēlistiem , nagļiem un citiem kampējiem un naudiņa būs.

    12.05.2016 04:32

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas