Valkas iedzīvotājiem “atņem vilcienu” un bankas filiāli

5 komentāri

”No Rīgas iet vilciens uz Valku…” Diemžēl vilciens Rīga–Valka nu vairs apdziedāts dziesmās, bet faktiski dzelzceļa posms no Valmieras uz Igaunijas pilsētas Valgas staciju un pretējā virzienā aizstāts ar autobusu kustību.

”Šajos posmos maz brauc cilvēki. Šāds lēmums tika pieņemts, lai taupītu uzņēmuma līdzekļus,” stāsta uzņēmuma Pasažieru vilciens pārstāve Ieva Miežubrāle.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Raidījums Bez Tabu gan novēro, ka galapunktā Valkā no autobusa izkāpj prāvs skaits cilvēku – gan igauņi, gan latvieši. Autobusa šoferis saka, ka ir reizes, kad autobuss ir tukšāks.
Pašvaldības pārstāvis teic, ka problēmas varētu rasties tad, kad sāksies tūrisma sezona.

Neērtāka braukšana turpmāk būs arī tiem, kas izmanto velosipēdu un to pārved vilcienā.

Tikmēr igauņu pilsētas Valgas vadītājs uzskata, ka latvieši nu ir pieļāvuši lielu kļūdu. Igauņi gan esot sapratuši – cilvēki labāk grib izmantot vilciena transportu, nevis autobusus.

Šis nav vienīgais zaudējums valcēniešiem – Valkas iedzīvotājiem uz SEB banku turpmāk būs jābrauc uz kādu citu pilsētu, piemēram, Smilteni.

Skaties video!

5 komentāri

TOP komentāri

 • Arnika
  +1

  Arnika

  Kam jaunais sliežu ceļš jābūvē, ja jau tagad nav braucēju.

  19.02.2015 20:02

 • Iedzīvotāja
  +1

  Iedzīvotāja

  Jā forši, šeit tik atņemts cilvēkiem vilciena maršuts, bet tajā pašā laikā citiem nojauks mājas, lai izbūvētu "Rail Baltica", kur ir loģika?!

  19.02.2015 16:39

 • sibilla_s
  +1

  sibilla_s

  Protams, visa pārējā pasaule jau sen ir sapratusi, ka sliežu transports ir izdevīgāks - ātrāks, lētāks, videi draudzīgāks. Un runa jau nav tikai par naudu, bet arī to, ka vilcienos ir ērtāk pārvadāt velosipēdus, tie ir ērtāki garos pārbraucienos, tur var lasīt un strādāt ar datoru. Ja ir ērta satiksme, tad var arī strādāt vienā pilsētā, bet dzīvot citā, savādāk neērtības ceļā ātri vien uzveiks vēlmi dzīvot (un uzturēt) mazpilsētas, dzimtās pilsētas.

  18.02.2015 19:33

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas