Valentīna dienai Latvijā piešķirta jauna nozīme! Uzzini kāda

0 komentāri

Šodien pasaulē un arī Latvijā tiek svinēta visu mīlētāju jeb Svētā Valentīna diena. Ziedu tirgotājiem šie ir vieni no ienesīgākajiem svētkiem gadā, tomēr viņi atzīst, ka pēdējos gados ziedi mīļotajiem 14. februārī tiek pirkti pat mazāk. Kāda nozīme Latvijā tiek piešķirta šiem svētkiem?

Ziedu vairumtirgotavās gaidāmās Valentīna dienas kņada sākās jau nedēļas vidū. Septiņu smago automašīnu atvestie ziedu kalni tiek sašķiroti, un tālāk mēro ceļu uz veikaliem visā Latvijā. Tomēr pārdevēji diezgan bažīgi raugās uz šo gadu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vai visu mīlētāju jeb Valentīna dienas svinēšana gājusi mazumā, aptaujāto cilvēku vidū viennozīmīgas atbildes nav.

Sociālantropoloģe Aivita Putniņa uzskata, ka importētā tradīcija Latvijā ienākusi līdz ar jauniešiem domātām amerikāņu filmām, un drīzāk ir sava veida mūsdienu versija padomju laika 23. februārim un 8. martam.

Arī ziedu tirgotāji novērojuši, ka galvenokārt ziedus iegādājas jauni cilvēki. Pirktāko ziedu topa virsotnē vēl aizvien kronējamas rozes un tulpes, un dominē sarkanā krāsa.

Tomēr sociālantropoloģe ir pārliecināta, ka Valentīna diena ar visām tradīcijām – filmām, mūziku un svētku atribūtiem – Latvijā ienākusi uz palikšanu.

Savukārt skolas vecuma jauniešiem šī diena ir iespēja apmainīties sirsnīgām zīmītēm un saldumiem, kas šobrīd konfekšu aizlieguma aizsegā daudziem varētu būt izaicinājums.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas