Valdība piešķir 52,2 miljonus Latgales attīstībai

0 komentāri

Valdība šodien nolēma atbalstīt jaunu rīcības plānu Latgales reģiona izaugsmes veicināšanai līdz 2017. gadam. Latgales plānošanas reģiona un Alūksnes novada pašvaldībām no Eiropas Reģionālās attīstības fonda paredzēti 52,2 miljoni eiro pamestu industriālo teritoriju sakārtošanai.

Apgūstot šos līdzekļus, pašvaldības būs atbildīgas par konkrētu kritēriju sasniegšanu – 818 jaunas darbavietas, 52 miljonu eiro piesaistītas jaunas investīcijas un par 1,24 kvadrātkilometriem samazinātas degradētas teritorijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vairākus desmitus miljonus eiro plāno piešķirt arī Labklājības, Zemkopības un citas ministrijas. Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētāja uzskata, ka pārmaiņas Latgalē notiek, bet lēni.

Iepriekšējos trīs gados Latgales reģiona glābšanai no nabadzības un iznīkšanas ieguldīti teju 100 miljoni eiro. Nelieli uzlabojumi ir, tomēr joprojām ”zilo ezeru zemē” ir zemākie ienākumi valstī, lielākais bezdarbs, zema uzņēmējdarbības aktivitāte un daudzi iedzīvotāji aizbrauc.

Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētāja uzskata, ka līdz šim paveiktais ir tikai labs sākums.

Nosiltinātas 38 ēkas, un tagad pašvaldībās uz apkuri ietaupītos 40% var novirzīt citiem mērķiem. Daudzi miljoni ieguldīti ceļu infrastruktūrā.

Labklājības ministrija Latgalei plāno novirzīt vairākus miljonus eiro, tostarp bezdarbnieku un jauniešu mācībām, darbavietu subsidēšanai un atbalstam reģionālajai mobilitātei. Bet ar Zemkopības ministrijas pārraudzīto Lauku attīstības programmu reģiona tautsaimniecībā ieguldīt ap 131 miljonu eiro. Citas ministrijas skaitli vēl precizē.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas