Vairākus desmitus gadu gaidītais notikums realizējies; Atklāta jauna RTU fakultāte

0 komentāri

Svinīgi atklāj Rīgas Tehniskās universitātes jauno enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes ēku. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, šī ir pirmā Rīgas Tehniskās universitātes fakultātes ēka, kas uzbūvēta pilnīgi no jauna. 

Vairākus desmitus gadu ilgi gaidītais notikums realizējies. Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes ēka Ķīpsalā bija iecerēta jau septiņdesmitajos gados.

Gaišā un plašā ēka ir projektēta krietni racionālāk nekā padomju laiku ēkas. Šeit ir vairākas mūsdienīgi aprīkotas auditorijas, kas lekcijas padarīs daudz vieglāk uztveramas un arī pētniecībai paredzētās telpas, kur, piemēram, tikko uzstādīts maiņsprieguma un līdzsprieguma pārveidotājs ir krietni ērtākas.
Kā jau enerģētikas fakultātē šeit pētīs dažādos enerģijas iegūšanas veidus. Uz jumta būs saules un vēja enerģijas pētniecības laboratorijas ārējā daļa, bet ēkā, piemēram, ir vairākas telpas kurināmo katlu un kurināmo materiālu pētniecībai. Ēkā ir izbūvēta ūdeņraža pētniecības laboratorija, kas spēj izturēt ūdeņraža sprādzienu.

Šī jaunizbūvētā fakultāte ir ne tikai plaša, gaiša un racionāli izplānota ēka, bet arī daļa no senas ieceres. Jaunā ēka ir tikai viens no objektiem topošajā studentu pilsētiņā Ķīpsalā. Tur patlaban, īstenojot projektu “RTU pilsēta — pilsētā”, notiek vērienīgi būvdarbi — vairāku fakultāšu rekonstrukcija un jaunu ēku celtniecība.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Aizpildi hokeja testu īstiem “spečukiem”!

Aizpildi hokeja testu īstiem "spečukiem"! 9

Nav tālu hokeja pavasaris, kad daudzi no mums sekos līdzi Latvijas hokeja izlases panākumiem pasaules čempionātā, un, ja tu esi īsts hokeja fans, tad piedāvājam tev pārbaudīt zināšanas par šo spēli!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas