Vairākas LNB bijušās ēkas Rīgas centrā joprojām ir tukšas

1 komentārs
Vairākas LNB bijušās ēkas Rīgas centrā joprojām ir tukšas
FOTO: LETA

Vairāk nekā gadu pēc pārcelšanās uz Gaismas pili vairākas Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) bijušās ēkas joprojām ir tukšas. Iecere centrālajā ēkā, Krišjāņa Barona ielā, izvietot kādu valsts iestādi, piedzīvojusi neveiksmi, tāpēc šīs telpas, visticamāk, nonāks publiskā izsolē.

Ēka Krišjāņa barona ielā 14 ir bijusī LNB centrālā iestāde. Šis nams jau vairāk nekā gadu ir tukšs, telpas ir piedāvātas vairākām valsts iestādēm, tostarp Kultūras ministrijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) pārstāvim tomēr jāatzīst, ka 4,5 tūkstošus kvadrātmetru lielajā namā izmitināt kādu no valsts iestādēm īsti neveicas, tāpēc māju plānots nodot publiskā piedāvājumā.

LNB ar saviem trūcīgajiem līdzekļiem ēkas uzturēšanā ieguldījusi minimālus līdzekļus. Ēkai ir mitri pagrabi, kur ik gadu sapelēja tūkstošiem grāmatu un reiz pat iegruva starpstāvu pārsegums.

Tomēr nams ir skaists un brīnišķīgā vietā, norāda Baltic experts valdes priekšsēdētājs Gatis Kalniņš-Kalnmalis. Ja valsts nekustamie īpašumi ar investoru būs gatavi noslēgt līgumu par saprātīgu cenu, tad ēkas jaunos iemītniekus un renovētājus atrast nebūs grūti.

Ēkas Kr. Barona ielā renovācija izmaksātu līdz pat 1200 eiro par kvadrātmetru, kopumā tas būt līdz 5 miljoniem eiro.

Visticamāk, vairāki miljoni eiro būs jāiegulda arī bijušajā nacionālās bibliotēkas specfondā Vecrīgā, Anglikāņu ielā 5. Šo namu ir noskatījusi Turcijas vēstniecība.

Tomēr, pirms uzsākt vērienīgus remontus, namu apseko Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija. Inspekcijas pārstāve Vita Banga norāda, ka nama ieejas portāls, divi kamīni un koka kāpnes ir noteikti jāsaglabā.

Ziņas, ka Vecrīgas namā Anglikāņu ielā varētu būt Turcijas vēstniecība, Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāve uzņem ar prieku. Namam tie būt piemēroti iemītnieki.

Savukārt par nama Tērbatas ielā 75 nākotni ir vismazāk zināms. Pašlaik tajā glabājas daļa no izdegušās Rīgas pils Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumiem. Pēc tam, kad muzejs atgūs savas telpas nams Tērbatas ielā būs brīvs. Vietā esot pietiekami laba, tāpēc Valsts nekustamo īpašumu pārstāvji ir pārliecināti, ka īrnieki atradīsies.

1 komentārs

TOP komentāri

  • A.
    0

    A.

    Vai tad ēku Kr.Barona ielā nav sagrābusi SIA NĪA?

    20.07.2015 16:33

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas