Vairāk nekā puse Latgales iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā atdzimst fašisms

0 komentāri

Šobrīd notiek cīņa par Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju dvēselēm, – tādus secinājumus no Nacionālās aizsardzības akadēmijas pētījuma par Latgales iedzīvotāju noskaņojumu izdara atbildīgās amatpersonas. 

Atsevišķi dati no iepriekš slepenā, bet tagad daļēji publicētā pētījuma ir satraucoši. Piemēram, puse no otras lielākās Latvijas pilsētas – Daugavpils – iedzīvotājiem uzskata, ka krievvalodīgo tiesības Latvijā tiek pārkāptas tādā mērā, ka Krievijas iejaukšanās būtu nepieciešama. Vienlaikus vairāk nekā puse uzskata, ka valstī atdzimst fašisms.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Visas atbildīgās amatpersonas līdzīgi kā pētījuma autori uzsver, ka atbildes uz atsevišķiem aptaujas jautājumiem nedrīkst izraut no konteksta, jo, neskatoties uz dažādiem viedokļiem, aktīvs atbalsts Krievijas veiktām provokācijām Latgalē ir maz ticams. Tomēr rīcībai ir jāseko, saka valdības vadītājs.

Māris Kučinskis uzskata, ka jāizmanto Latvijas simtgades pasākumi, lai uzrunātu latgaliešus. Viņš pats uz Daugavpili, lai apmeklētu mazākumtautību festivālu, dosies jau jūlija sākumā.

Lai latgalieši, starp kuriem daudzi ir patrioti, nejustos atsvešināti, būtiska ir visas valsts kopīga rīcība, uzsver arī aizsardzības ministrs. Lai turētu roku uz pulsa par Latgalē notiekošo līdzīgs pētījums būtu jāveic atkal pēc kāda laika, neslēpj vairāki uzrunātie.

Lai panāktu, ka Latgalē cilvēki skatās Latvijas, nevis Krievijas televīzijas, valstij jārod risinājums mediju politikas attīstībai, proti, lai sabiedriskais medijs varētu iziet no reklāmas tirgus, dodot iespēju uzelpot komercmedijiem. Tāpat būtiski ir stiprināt reģionālās televīzijas, kurām vietējie uzticas.

Taču pats galvenais pēc visu amatpersonu un saskaņā ar aptauju arī pašu iedzīvotāju domām ir gādāt par visas valsts ekonomisko attīstību un sociālo drošību.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas