Vairāk kā mēnesi pēc Gan bei pieķeršanas mahinācijās daļā restorānos pirmčeki joprojām tiek rakstīti ar roku

0 komentāri

Apritējis jau vairāk nekā mēnesis, kopš restorāns Gan Bei pieķerts vērienīgās mahinācijās ar nodokļu nemaksāšanu, kas valstij, visdrīzāk, radīs zaudējumus vairāku miljonu latu apmērā. Daudziem šī ēdināšanas iestāde ir iemīļota, tāpēc, pieļaujams, ka viņi priecājas, ka tā aizvien darbojas. Tomēr daudziem arī šķiet negodīgi, ka šāda nelikumība nav sekmējusi restorāna slēgšanu. TV3 raidījums Bez Tabu devās skaidrot kāpēc aizvien šis restorānu tīkls darbojas.

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) konstatētajiem pārkāpumiem daļā no Gan Bei restorāniem pirmčeki joprojām tiek rakstīti ar roku.

Nauda nelegāli izņemta, visticamāk, vadības iegribām, kā arī, lai maksātu darbiniekiem algas aploksnēs.

Valsts darba inspekcijas rīcībā gan nav informācija, ka kāds Gan Bei darbinieks būtu paudis neapmierinātību par aplokšņu algu situāciju. Tāpat arī darba inspekcija nav iesaistījusies pēc pašu iniciatīvas, lai noskaidrotu darbinieku darba apstākļus.

Arī Valsts ieņēmumu dienestā teic, ka ik pa laikam izsniedz uzņēmumu, tai skaitā Gan Bei darbiniekiem aptaujas lapas. Viens no atbildāmajiem jautājumiem – vai saņemat algas aploksnēs? Interesanti, ka neviens nav atzinies.

Tad nu tas krietni sarežģī VID izmeklēšanu gaitu. Arī ģenerālprokurors, par spīti tam, ka ēnu ekonomikas apkarošana ir prioritāte, ar nožēlu paudis, ka līdz lietas nonākšanai tiesā varētu paiet pat divi gadi. Un tas ir tikai ceļš līdz tiesai. Pēc tam sāksies tiesas procesi, kas, kā zinām, maigi sakot, nav tie zibenīgākie.

Vairāk skaties pievienotajā video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas