Vai terorisms ir mums tepat līdzās, vai tomēr mums nav no kā baidīties?

0 komentāri

Ir pagājis mēnesis kopš Francijā notika traģiskais terorakts laikraksta Charlie Hebdo redakcijā, kur radikāli noskaņoti musulmaņi nošāva un ievainoja vairākus preses pārstāvjus. Tulīt pat mūsu pēdējais šī vakara sižets par to kā tad Latvijas drošības iestādes un karikatūristi attiecas pret notikumiem dienvidos. Vai terorisms ir mums tepat līdzās, vai tomēr mums nav no kā baidīties?

Edgars Melnis – karikatūrists ar stāžu. Viņš nav tipisks rietumu politikas aizstāvis un arī ne pretinieks. Par traģēdiju Charlie Hebdo redakcijā viņš saka – notika īssavienojums starp rietumu demokrātiju un Austrumu konservatīvismu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Edgars nesaprot kāpēc franču karikatūristi tik ļoti uzēdušies austrumiem, kuri gluži vienkārši nav tik atvērti, lai šādus zīmējumus saprastu un uztvertu kā joku.

Arī kriminologs Andrejs Vilks norāda, ka Latvijas mediji reliģiskos jautājumos ir ļoti toleranti un tieši tāpēc Latvija šobrīd ir relatīvā drošībā. Ja Latvijas medijos parādītos nievājoša attieksme pret austrumu kultūru, tur to noteikti uzzinātu un būtu arī sekas.

Terorisms uzbrūk tad, kad to vismazāk gaida, saka bijušais pretterorisma vienības Omega vadītājs Juris Grabovskis. Tā notika arī Šarlī ebdo redakcijā. Viņiem iepriekš tika draudēts un to nedarīja viens cilvēks, bet gan miljoni.

Fiziska izrēķināšanās ar pretinieku jebkurā gadījumā nav risinājums, uzskata mūsu aptaujātie eksperti, jo agresija rada agresiju, tomēr arī rakstītā vārdā ir spēks un enerģijas izlāde, taču tad loģiska būtu arī tāda pašā veida atbilde.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas