Vai Latvijas darba ņēmēji pārbauda potenciālo darbinieku sociālo tīklu profilus? Ko viņi tajos vērtē?

1 komentārs

Kā jūs domājat – ja jūs meklētu darbu, vai būtu svarīgi, kāds izskatās jūsu sociālo tīklu profils? Iedzīvotāju viedokļi ir dažādi, taču Latvijas uzrunātie darba devēji atzīst, – sociālo tīklu profili tiek aplūkoti gandrīz vienmēr. Ko darba devēji tajos vērtē? Vai neatbilstošas fotogrāfijas var pārvilkt svītru darbam, piemēram, bankā?

Daži raidījuma Bez Tabu ielās satiktie cilvēki uzskata, ka darba devēji sociālos tīklus nemaz neskatās, citi – gluži otrādi, uzskata, kas darba devēju interesē, ko cilvēks publicē savos sociālajos kontos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sociālā medija Draugiem.lv pārstāvis Ēriks Palkavnieks pauž, ka gan Draugiem.lv, gan arī citas kompānijas, pieņemot cilvēku darbā, viņa vārdu noteikti ieraksta interneta meklētājā, un tad nereti pirmais parādās viņa sociālo tīklu profils. “Noteikti paskatās, kas tas ir par cilvēku, un tad darba devējs to salīdzina ar informāciju, kas sniegta CV. Ja cilvēks CV ir norādījis, ka ir rūpīgs, kārtīgs, pieklājīgs, bet interneta vidē viņš saka, ka ir sliņķis,” galvu nogroza Palkavnieks.

Galvenā lieta – lai virtuālā realitāte neatšķiras no īstās dzīves. “Pat ja cilvēks ir izklaidīgs un jautrs un tas ir redzams sociālajā tīklā, tas nav jāslēpj, jo, iespējams, ka tieši šādu cilvēku arī kompānija meklē,” saka Palkavnieks. Tam piekrīt arī citi eksperti – ne vienmēr kreativitāte ir šķērslis, piemēram, darbam bankā.

Turklāt Palkavnieks iesaka iespējamo darba devēju sociālo tīklu profilus aplūkot arī tiem, kas meklē darbu. Kaut vai tādēļ, lai pārliecinātos, ka iespējamais priekšnieks nav “briesmīgs cilvēks”.

Foto

Video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Anita
    0

    Anita

    Es dažreiz brīnos, ar kuru galu domā tie, kas liek bildes savos profilos...

    02.02.2016 06:22

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas