Vāgneram veltītā monēta atzīta labāko sudraba monētu pasaulē

0 komentāri

Komponistam Rihardam Vāgneram veltītā Latvijas Bankas kolekcijas monēta atzīta par pērnā gada labāko sudraba monētu pasaulē. Monēta kalta pērnā gada vasarā kā veltījums pasaulslavenā vācu komponista 200 gadu jubilejai un viņa jaunības gadiem, ko viņš pavadīja Rīgā. Tieši te viņš sāka savas pirmās nozīmīgākās operas Rienci komponēšanu.

Monētas grafisko dizainu veidojuši Aigars Ozoliņš un Ivo Grundulis, bet ģipša modeli – Ligita Franckeviča.

Konkursu ”Pasaules gada monēta” jau vairāk nekā 30 gadus rīko numismātikas literatūras izdevējs Krause Publication, un tā godalgas uzskata par augstāko novērtējumu monētu mākslā. Ik gadu starptautiska žūrija vērē simtiem monētu no visas pasaules.

Latvijas banka konkursā apbalvojumus saņēmusi vairākkārt, tostarp par monētām Millennium, Liktenis, Brīvības cīņas un Miglā asaro logs. 2010. gadā Latvijas monēta ieguva labākās zelta monēta titulu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas