Uzzini, kādi ir iecienītākie ziedi šajā dārzkopības sezonā

0 komentāri

Maijs ir mēnesis, kad puķumīļi un profesionāli dārznieki steidz iegādāties stādus, sīpolus un gumus, kas vasarā pārvērtīsies par krāšņiem ziediem. Bet – kādi tad ir šosezon pieprasītākie ziedi, kurus var izaudzēt gan dārzā, gan uz terases vai balkona? 

1. Knifofijas

Pievērš uzmanību ar interesantu un efektīgu ziedu formu. Ziediem ir aptuveni 15-20 centimetru garas skaras. Šiem augiem patīk saulaina vieta un pusēna.

2. Trompetlilijas

Elegantās un izturīgās trompetlilijas ir nepārspējami grieztie ziedi. Tiem ir skaistas baltas ziedlapas un dzeltenas putekšņlapas. Ziedi izceļas uz svaigi zaļo lapu fona. Piemērotas stādīšanai gan dārzā, gan puķu podos uz terases vai balkona.

3. Pildītās frēzijas

Lielziedu šķirne ar pildītiem ziediem. Ļoti bagātīgi zied. Katrs gums veido vismaz divus kātus, uz katra kāta uzplaukst 8-10 ziedi. Lieliski grieztie ziedi ar patīkamu smaržu. Jāielāgo, ka tie neiztur ziemu, tāpēc gumi rudenī jāizrok.

4. Garvinea gerberas

Garvinea® ”Sweet” ir samērā jauni daudzgadīgie augi, kam prognozē lielu nākotni! Garvinea® gerberas ir iegūtas, krustojot dažādas gerberu šķirnes un atlasot augus ar vislabākajām īpašībām. Garvinea® ”Sweet” ir izturīgi ziedaugi, kas labi panes arī kaprīzus laika apstākļus. Šīs gerberas bagātinās tava dārza krāsu paleti visu vasaru, jo to ziedēšanas laiks ilgst no pavasara līdz pirmajām salnām. Garvinea® labi aug gan dobēs, gan puķu kastēs uz terases vai balkona.

5. Vasaras narcises Erlicheer

Vasarā ziedošas narcises ir viens no jaunākajiem selekcijas sasniegumiem. Lai šīs puķes uzziedētu vasarā, tās ir jāiestāda pavasarī. Aptuveni pēc astoņām nedēļām sāksies bagātīga smaržīgu ziedu veidošanās. Narcises var stādīt arī podos un novietot uz terases. Uz katra ziedkāta veidojas aptuveni 9-12 ziedi. Šis augs neiztur salu, tāpēc rudenī jānorok.

6. Lielziedu gladiolas

Lielziedu gladiolas ir bagātīgi ziedošas vasaras puķes, kas ienesīs vasarīgas krāsas ikvienā dārzā. Gleznaini, izturīgi grieztie ziedi ar spēcīgiem kātiem. Iestādi savā dārzā rindu gladiolu tieši griezto ziedu ieguvei.

7. Spalvu neļķes

Spalvu neļķes atkal ir ļoti modernas! Ziedu svaigā krāsa izceļas uz zilganzaļo lapu fona. Ziedi patīkami smaržo. Skaisti izskatīsies dārzā, lieliski iederēsies arī uz terases vai balkona.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas