Uzņēmums Rīgas kartes apšauba plānotās e-karšu ieviešanas godīgumu

0 komentāri

Sekojot Rīgas un vēl vairāku pašvaldību piemēram, divu gadu laikā pilsētnieku kartes plānots ieviest visās Latvijas pašvaldībās. Cīņa par šā biznesa iegūšanu gan jau izsaukusi pirmās domstarpības. Bažas par projekta ieviešanas godīgumu paudis E-talona ieviesējs galvaspilsētā, uzņēmums Rīgas karte.

Pašvaldību kompensācijas, tostarp atlaides sabiedriskajā transportā, no 2017. gada visā Latvijā iedzīvotājiem plānots nodrošināt elektroniski, ar īpašu e-karšu sistēmu, līdzīgi kā šobrīd Rīgā un vairākās citā pilsētās. Šobrīd šīs sistēmas piedāvā 2 uzņēmumi ar radikāli atšķirīgām un savstarpēji nesavietojamām tehnoloģijām, tāpēc cīņā par visas Latvijas e-karšu sistēmas izveidi neiztrūkst savstarpēji pārmetumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rīgas kartes uzsver, ka Jelgavas sistēmas ieviesējs ir premjeres Laimdotas Straujumas padomnieks  Normunds Bergs, tāpēc pauž bažas par viņam piederošā uzņēmuma lobēšanu.

Bergs šos apgalvojumus gan noraida.

Pēc Berga teiktā, svarīgākais ir saprast atšķirību starp abiem karšu veidiem. Rīga piedāvā priekšapmaksas karti, savukārt viņa uzņēmums sadarbībā ar SEB banku izstrādājis karti, kas pēc būtības ir kredītkarte. Šo variantu par labāku atzīst arī pašvaldību savienība.

Par to, kādu e-kartes risinājuma sistēmu ieviest Latvijas pašvaldībās, valdība lems pēc divām nedēļām.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas