Uzņēmums piespiež darbiniekiem parakstīt abpusēju vienošanos par darba izbeigšanu, lai izvairītos no kompensāciju izmaksas

0 komentāri

Pērnā gada rudenī TV3 raidījums Bez Tabu par zivju rūpniecības uzņēmumu Olainē, kura īpašnieks pazudis nezināmā virzienā un atstājis bez darba aptuveni 100 darbiniekus. Šoreiz Bez Tabu komanda saņēmusi ziņu no Jēkabpils, kur bankrotējis gaļas apstrādes uzņēmums. Bez darba palikuši ap 80 darbinieki, kurus cenšas aptīt ap pirkstu.

Tiesa, uzņēmuma maksātnespēju bija pasludinājusi 4. decembrī, bet darbinieki fakta priekšā bija nostādīti 23. decembrī, pēdējā uzņēmuma darba dienā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uzņēmuma darbinieki norāda, ka saņēmuši tikai daļu no decembra mēneša algas. Pēc likuma, maksātnespējas gadījumā darbiniekiem ir tiesības saņemt atalgojumu, atlaišanas pabalstus un neizmantoto atvaļinājumu kompensācijas, tomēr pirms komercdarbības pārtraukšanas, vēloties ietaupīt, maksātnespējas administrators sagatavojis vienošanos par abpusēju sadarbības pārtraukšanu, kas neparedz atvaļinājuma kompensāciju un atlaišanas pabalstu izmaksu.

Tāpat atlaistie uzņēmuma darbinieku sakās, ka noskaidrojuši, ka par viņiem darba devējs kādu laiku nav maksājis nodokļus. Algas izrakstos it kā viss kārtībā, bet, vēršoties pie par nodokļu maksāšanas uzraudzības institūcijām, izrādījies, ka tā vis nav.

Tiesa gan Jēkabpils pašvaldības mērs, lai gan īpaši nevar ietekmēt komercdarbību un pasargāt cilvēkus no atlaišanas Bez Tabu apsolīja, ka apsvērs kur rast vietu atlaistajiem darbiniekiem.

Vairāk skaties pievienotajā video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas