Uzņēmums piespiež darbiniekiem parakstīt abpusēju vienošanos par darba izbeigšanu, lai izvairītos no kompensāciju izmaksas

0 komentāri

Pērnā gada rudenī TV3 raidījums Bez Tabu par zivju rūpniecības uzņēmumu Olainē, kura īpašnieks pazudis nezināmā virzienā un atstājis bez darba aptuveni 100 darbiniekus. Šoreiz Bez Tabu komanda saņēmusi ziņu no Jēkabpils, kur bankrotējis gaļas apstrādes uzņēmums. Bez darba palikuši ap 80 darbinieki, kurus cenšas aptīt ap pirkstu.

Tiesa, uzņēmuma maksātnespēju bija pasludinājusi 4. decembrī, bet darbinieki fakta priekšā bija nostādīti 23. decembrī, pēdējā uzņēmuma darba dienā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uzņēmuma darbinieki norāda, ka saņēmuši tikai daļu no decembra mēneša algas. Pēc likuma, maksātnespējas gadījumā darbiniekiem ir tiesības saņemt atalgojumu, atlaišanas pabalstus un neizmantoto atvaļinājumu kompensācijas, tomēr pirms komercdarbības pārtraukšanas, vēloties ietaupīt, maksātnespējas administrators sagatavojis vienošanos par abpusēju sadarbības pārtraukšanu, kas neparedz atvaļinājuma kompensāciju un atlaišanas pabalstu izmaksu.

Tāpat atlaistie uzņēmuma darbinieku sakās, ka noskaidrojuši, ka par viņiem darba devējs kādu laiku nav maksājis nodokļus. Algas izrakstos it kā viss kārtībā, bet, vēršoties pie par nodokļu maksāšanas uzraudzības institūcijām, izrādījies, ka tā vis nav.

Tiesa gan Jēkabpils pašvaldības mērs, lai gan īpaši nevar ietekmēt komercdarbību un pasargāt cilvēkus no atlaišanas Bez Tabu apsolīja, ka apsvērs kur rast vietu atlaistajiem darbiniekiem.

Vairāk skaties pievienotajā video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas