Uz konsultatīvo tālruni smēķētājiem visvairāk zvana jauni vīrieši

0 komentāri

Uz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) konsultatīvo tālruni: 67037333, kas sniedz atbalstu cilvēkiem, kuri vēlas atmest smēķēšanu, visvairāk zvana jauni vīrieši, informē SPKC pārstāve Anete Jansone.

Viņa stāstīja, ka kopš pērnā gada nogales, kad SPKC pārvaldībā no Rīgas domes Labklājības departamenta nonācis uzticības tālrunis, iedzīvotāju zvanu skaits ir teju dubultojies. Šobrīd vidēji mēnesī tiek saņemti 80 zvani, un kopš aizvadītā gada decembra zvanu skaits ar katru mēnesi pieaug.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Visbiežāk uz tālruni tiek zvanīts pirmdienās un otrdienās.

Lai informētu iedzīvotājus par iespēju konsultēties ar speciālistu, ja nepieciešama palīdzība smēķēšanas atmešanā, SPKC informāciju par uzticības tālruni plāno iekļaut sabiedrības informēšanas kampaņās, kas vērstas uz pasīvās smēķēšanas un smēķēšanas samazināšanu, norādīja Jansone.

Kampaņas tiks īstenotas līdz 2016. gada sākumam.

Jau ziņots, ka tālrunis sniedz iespēju anonīmi vērsties pēc palīdzības pie profesionāla medicīnas personāla, kas sniedz praktiskus ieteikumus smēķēšanas atmešanai, informāciju par pasīvo smēķēšanu, smēķēšanu grūtniecības laikā un konsultē par pieejamo palīdzību zvanītāju dzīvesvietas tuvumā.

Maksa par zvanu tiek piemērota saskaņā ar operatora zvanu izmaksām. Tālruņa darba laiks ir darba dienās no plkst.9 līdz 19. Informāciju iespējams saņemt gan latviešu, gan krievu valodā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas