Ušakovu nevarot sodīt par latviešu valodas nelietošanu 9. maija uzrunā

0 komentāri

Par Rīgas pilsētas mēra Nila Ušakova (SC) 9. maija jeb tā dēvētās “uzvaras dienas” uzrunu krievu valodā sodīt var tikai pasākuma organizatorus, paskaidroja Valsts valodas centrā (VVC).

VVC speciālisti norādīja, ka amatpersonām nav pienākuma publiski runāt latviešu valodā, līdz ar to tās ir tiesīgas runāt citās valodās. Savukārt pasākuma rīkotājiem, kuri klātesošajiem nav nodrošinājuši tulkojumu valsts valodā, gan var nākties maksāt sodu atbilstoši Administratīvo pārkāpumu kodeksam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pagaidām VVC vēl nav pieņēmis konkrētu lēmumu attiecībā uz Ušakova uzrunu.

Vienlaikus centra speciālisti apstiprināja, ka VVC papildus sācis pārbaudi par Liepājas pilsētas mēra vietnieka Jurija Hodoroviča šai dienā teikto uzrunu.

Kā ziņots, VVC sāka pārbaudi, skaidrojot, vai Rīgas domes priekšsēdētājam Ušakovam bija tiesības 9. maijā Uzvaras parkā sanākušos svinētājus uzrunāt tikai krievu valodā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas