Unikālo mežu Dobeles pusē izcērt trīs reizes aktīvāk nekā padomju gados

0 komentāri

Dobeles novadā vides aktīvisti nobažījušies par vietējā ekomeža masīva saglabāšanu. Viņi uzskata, ka Latvijas Valsts mežu darbība kaitē tūrisma attīstību reģionā.

Ģeogrāfe Anita Biseniece stāsta, ka Vilkukalna-Krievu kalna meža masīvs ir unikāls – tur gan ir vēsturiskie objekti, piemēram, vācu bānīša ceļa uzbērums un vecais bunkurs, kā arī mazas upītes un ezeri. Viņa jau vairāk nekā 10 gadus cīnās, lai šai teritorijai būtu piemērota pienācīga apsaimniekošana. Ar tagadējo vides aizstāve nav mierā. “Valsts mežiem vajadzētu to apsaimniekot citādāk, bet pa šiem gadiem neesam to panākuši – to citādāko apsaimniekošanu,” viņa norāda.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Ģeogrāfe Anita Biseniece stāsta, ka padomju laikā ik gadu ekomežu masīvā tika atļauts izcirst tikai 10 hektārus. Tagad cirtes apjomi ir vismaz trīskāršojušies.

Vilkukalna-Krievu kalna meža masīva teritorija aizņem apmēram 2700 hektārus. Šīs teritorijas apsaimniekošanas plānā noteikts, ka ik piecus gadu ir atļauts izcirst 5% meža teritorijas, kas ir 130 hektāru. Bijušais Latvijas Valsts mežu darbinieks Valdis Lukjanovs uzskata, ka tas ir pārāk daudz. Viņš tagad cīnās par vietējo mežu pienācīgo apsaimniekošanu. Lukjanovs uzskata, ka tamdēļ, ka koku izciršana notiek tūrisma ceļu tuvumā, tiek bojāta gan teritorijas ainava, gan arī nodarīts kaitējums dabai.

Meža apsaimniekošanas plāns šīm ekomeža masīvam pieņemts 2015. gadā, un Latvijas Valsts mežu Zemgales mežsaimniecības izpilddirektors saka, ka tas bija saskaņots ar visām ieinteresētajām pusēm – arī ar Dobeles vides aktīvistiem.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas