Unikāla ekspozīcija par piecu uz Sibīriju izsūtīto, dzimtenes nodevībā vainoto bērnu likteņiem

0 komentāri

Rīt visā Latvijā pieminēs 1941.gada 14. jūnija deportāciju upurus. Ar vienu no Latvijas vēstures dramatiskākajām epizodēm nu jau gadu ir iespējams iepazīties unikālā, emocionāli spēcīgā interneta ekspozīcijā – vairāku uz Sibīriju izsūtīto bērnu likteņi tajā tiek izstāstīti bērnu balsīs. 

Ekspozīcijas veidotāji cer, ka šādā veidā mūsdienu bērni labāk sapratīs Latvijas vēstures notikumus, kuru iespaids jūtams arī mūsdienu sabiedrībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pieminot 1941.gada 14.jūnija deportācijas, vēstīsim par  mūsdienīgu, emocionāli spēcīgu virtuālo ekspozīciju, kurā bērnu balsīs izstāstīti uz Sibīriju izsūtīto, dzimtenes nodevībā vainoto bērnu stāsti.

Virtuālās ekspozīcijas varoņus – piecgadīgo Intu Broku, Andri Eglīti un Ivaru Kārkliņu, astoņgadīgo Alni Vanagu un vienpadsmitgadīgo Ilgu Hāgemani, kā arī viņu vecākus – padomju vara nepamatoti apsūdzēja dzimtenes nodevībā. 1941. gada 14. jūnija agrā rītā viņus no salda miega uzmodināja kliedzieni un sarkanarmiešu lamas.

Ekspozīcijas nosaukums ir Esi pats un izstāde internetā aplūkojama tieši šāda paša nosaukuma mājas lapā. Varoņi nav izdomāti tēli, bet gan reāli dzīvesstāsti, kuri apkopoti izsūtītās Melānijas Vanagas autobiogrāfiskajā darbā Veļupes krastā.

Par spīti ciešanām un bezcerībai bērni izdzīvoja. Taču visu padomju varas laiku viņiem nācās sakraties ar ierobežojumiem un pārestībām.

Ekspozīcijas autore Elīna Kalniņa norāda, ka virtuālā izstāde galvenokārt domāta jauniešiem. Ar savu darbu viņa centusies īsi un emocionāli parādīt tās šausmas, kuras deportāciju bērniem bija jāpārdzīvo.

Ar ekspozīciju Elīna vēlas vērst sabiedrības uzmanību cilvēka vērtībai un aicināt aizdomāties par cilvēka un totalitārās varas attiecībām, kā arī novērtēt savas iespējas demokrātiskā valstī.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas