Ukrainas austrumos panāktais pamiers ir apdraudēts

0 komentāri

No Ukrainas pienāk ziņas, ka apšaudes ir atsākušās, separātistiem cenšoties pārņemt stratēģiski svarīgu pilsētu, kur tie ir ielenkuši Ukrainas spēkus. Tikmēr Kijeva paziņojusi, ka šā iemesla dēļ tā pagaidām neatvilks smagos ieročus no konflikta zonas, tādējādi rīkojoties pretrunā ar Minskā panākto vienošanos. 

Daudzviet Ukrainas austrumos karadarbība ir pieklususi, pildot vienošanos, kas pagājušonedēļ tika panākta Minskā, klātesot Ukrainas, Francijas, Vācijas un Krievijas līderiem. Tomēr stratēģiski svarīgās Debaļcevas apkārtnē apšaudes turpinās. Tā ir frontes līnija, kur arī pēdējo nedēļu laikā tika piedzīvotas visnopietnākās kaujas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vēl pirms pamiera stāšanās spēkā separātisti paziņoja, ka viņi nedomā to ievērot Debaļcevā, kurai viņi pakāpeniski pietuvojušies kopš janvāra. Šobrīd viņi ielenkuši Ukrainas spēku vienību, kas cenšas noturēt pilsētu.

Kijeva apgalvo, ka kopš pamiera stāšanās spēkā Ukrainas armijai uzbrukts vairāk nekā 100 reižu. Šā iemesla dēļ Ukrainas spēki paziņojuši, ka neplāno atvilkt smagos ieročus, kā to paredz Minskas vienošanās, jo pamiers netiek ievērots.

Viens no separātistu komandieriem Eduards Bašurins šodien paziņoja, ka Ukrainas spēki neievēro pamiera vienošanos un diennakts laikā to ir pārkāpuši 27 reizes.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins šodien sasauca Krievijas drošības padomes sēdi, lai apspriestu jaunākos notikumus Ukrainas austrumos un to, kā tiek pildīta pamiera vienošanās.

Pagājušonedēļ panāktā Minskas vienošanās raisīja cerības, ka izdosies pielikt punktu konfliktam, kas prasījis jau gandrīz piecarpus tūkstošu cilvēku dzīvības. Tomēr dienu pēc tās stāšanās spēkā, tas jau ir uz izgāšanās sliekšņa.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas