TV3 reportāža no Bostonas: pirms referenduma ar iebraucējiem izrēķinās piekaujot

0 komentāri

Kamēr Latvijā šodien jau pilnā sparā notiek līgošana, Lielbritānijā saulgriežu izklaides nav prātā. Klāt diena, kurā izšķirsies pēdējos gadus ilgusī spriedze – jautājums par Apvienotās Karalistes dalību Eiropas Savienībā. Tur dzīvojošie latvieši sarunās ar TV3 gan pauda nesatricināmu mieru. Neatkarīgi no referenduma iznākuma, nevienu legāli strādājošo mājās nesūtīs.

Šajā referendumā izšķirošie būs vēl neizlēmušie vēlētāji, kas, pēc sociologu aplēsēm, veido ap desmito daļu. Starp tiem bieži ir tieši studenti un jaunieši. Turklāt mazsvarīgi nav tas, ka viņi šajās dienās devušies uz slaveno Glastonberiju, Lielbritānijas populārāko rokfestivālu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

TV3 ziņu ielās sastaptās britu studentes apliecina, ka visiem liekas – jauniešiem lēmums ir skaidrs, lai gan tā nav. Vienīgais, kad studenti dzird par referendumu, ir kad kāds ielā iedod bukletiņu, bet padziļināta izglītošana par šo jautājumu nenotiek. Studentes skaidro, ka ir lietas, kam jākoncentrējas Universitātē, tāpēc beigu beigās sanāk balsot par to pašu, ko izvēlas vecāki.

Foto:

Līdzīgu attieksmi pauž Londonā dzīvojošie latvieši, kuri vietējās ziņas neskatās. Viņi atzīst, ka pat nebija pamanījuši referenduma tuvošanos. Vairāk manāms viņiem šķiet ramadāns, jo klientu uz velorikšām kļuvis mazāk.

Kristaps, Londonā piepelnās uz velorikšām:
Es, ja godīgi, vispār nebiju dzirdējis par referendumu. Kad uzdevāt jautājumu, tad tikai aizdomājos. Tā citādi valda klusums. Varbūt pirms vētras.

Tie, kuri britu salās dzīvo jau vairākus gadus, sakās tomēr esam pamanījuši vietējo attieksmes maiņu. Īpaši tas jūtams viesstrādnieku apdzīvotajā Bostonā, 200 kilometrus uz ziemeļiem no Londonas, kur vairākums britu atbalsta izstāšanos no Eiropas Savienības.

Romāns un Līga šeit dzīvo jau sešus gadus un abi strādā firmā, kas ražo elektroniku, tostarp lauksaimniecības tehnikai. Darbā attieksme nav mainījusies, bet ielās spriedze esot jūtama.

Romāns, viesstrādnieks no Latvijas:

Es esmu pamanījis, ka pirms referenduma bostoniešu attieksme mainījusies pret iebraucējiem. Ir bijuši konflikti, arī piekaušanas. Darbā tas nav jūtams, bet Bostonā kā pilsētā gan.

Cita TV3 sastaptā viesstrādniece tomēr nav pamanījusi, ka vietējie kā būtu izmainījušies. Tiesa, sajūsmā par vietējo publiku nav arī viņa, tomēr šeit vismaz var nopelnīt.

Laura, viesstrādniece no Latvijas:

Tieši es pati pret sevi neesmu izjutusi naidīgumu, bet vispār Bostonai iebraucēji ir piegriezušies. Iereibušie un neizglītotie te ir vairākums. Nav jau tā, ka tikai iebraucēji ir tādi.

Laura šurp pārcēlās, kad tikko bija piedzimis dēliņš, un Latvijā nevarēja atrast darbu. Tas bija pirms nepilniem četriem gadiem. Viņa šeit dzīvo ar mammu un māsu, fasē ēdienu un nopelna labi. Tāpat kā vairums, Laura atpakaļ nedomā braukt. Neatkarīgi no tā, ko briti šodien izlems referendumā.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas