Turpmākos četrus gadus valsts galva būs Raimonds Vējonis

0 komentāri

Par Valsts prezidentu šodien Saeima ievēlēja aizsardzības ministru Raimondu Vējoni (ZZS), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) virzīto Vējoni Valsts prezidenta amatā ievēlēja piektajā balsojumā, kurā viņu atbalstīja 55 deputāti. Vējonis šajā balsošanas kārtā bija vienīgais kandidāts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Nākamais valsts prezidents Raimonds Vējonis (ZZS) pēc prezidenta vēlēšanu rezultātu paziņošanas solīja turpināt strādāt Latvijas valsts un tautas labā.

Viņš solīja stiprināt valsts drošību, veicināt reģionu, kā arī visas valsts attīstību un celt tautas labklājību.

Viņaprāt, šajās Valsts prezidenta vēlēšanas atšķīrās no iepriekšējām ar kandidātu debatēm un diskusijām dažādos formātos, kuros augstā amata pretendenti sniedza savu redzējumu.

Vējonis pateicās arī par atbalstu savai ģimenei.

Vējonim pēc ievēlēšanas nācis prātā Latvijas valstsvīra Jāņa Čakstes teiktais 1919. gadā – gadu pēc valsts neatkarības pasludināšanas, proti, ka Latvija var būt gandarīta ar paveikto. Kā norādīja jaunievēlētais Valsts prezidents, arī patlaban ir pamats ar gandarījumu skatīties valsts nākotnē un lepoties ar līdz šim paveikto.

“Strādāšu tā, lai mēs visi kopā – tauta, politiskās partijas, valdība, Saeima – strādātu kā komanda un lēmumi būtu vērsti uz valsts attīstību. Gods kalpot Latvijai!” savu uzrunu uzreiz pēc ievēlēšanas noslēdza Vējonis

Pašreizējā prezidenta Andra Bērziņa pilnvaras beigsies šā gada 7. jūlijā.

Vējonis būs piektais Valsts prezidents kopš Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas un devītais kopš Latvijas valsts dibināšanas.

Kā ziņots, Valsts prezidenta amatam bija izvirzīti četri kandidāti – Vējonis, Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, kā arī Saeimas deputāti – partijas “Saskaņa” pārstāvis Sergejs Dolgopolovs un Latvijas Reģionu apvienības līderis Mārtiņš Bondars.

Pirmajā balsojumā neviens no kandidātiem nesaņēma nepieciešamo balsu vairākumu jeb vismaz 51 balsi. Kā pirmais no cīņas par prezidenta krēslu izstājās Bondars. Par Bondaru nobalsoja tikai septiņi deputāti, bet pret bija 89 deputāti. Šīs partijas septiņi deputāti bija solījuši nākamajos balsojumos nepiedalīties, tomēr izrādījās, ka viņi balsojumā piedalās un balso pret visiem kandidātiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas